Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - stylistka bez kursu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-30, 21:05   #120
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: stylistka bez kursu

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Niestety często ludzie mają klapki na oczach i niewłaściwy tok myślenia. Większość tych pseudostylistek bez samokrytyki myśli w ten sposób: "Po co będę wywalać kasę na kurs skoro to nic trudnego. Obejrzę kilka filmów i będę umieć, a za kasę na kurs kupię sobie zestaw żeli".(niestety w tym stwierdzeniu powinno być jeszcze dodane "przepiłuję kilkaset paznokci, uszkodzę kilku osobom macierz, kilka osób dostanie grzybicy, a reszta będzie miała paznokcie jak z plasteliny") Znam na pęczki osób, które metodą prób i błędów "robią" paznokcie. Trąbią na prawo i lewo, że są najlepsze i najzdolniejsze, bo "my-czyli osoby po kursie" potrzebujemy kursu, bo same nie jesteśmy w stanie nauczyć się przyklejać tipsa i posmarować go żelem, a one - takie zdolne gwiazdy potrafią to zrobić same, bo to takie proste. A potem łażą z takimi paznokciami, doprawiając co kilka dni jednego (jak na imprezie odpadnie to kropelką przytwierdzą- widziałam takie akcie dziesiątki razy), ale twardo są dumne jak paw, bo same sobie zrobiły. Potem znudzi im się i zdejmują to co nakleiły i jeszcze głośniej trąbią, że tipsy zniszczyły im paznokcie

Takie myślenie jest NIEWŁAŚCIWE. Takie osoby nie rozumieją, że przedłużony paznokieć to tylko wisienka na torcie- wierzchołek góry lodowej- efekt końcowy. Żeby osiągnąć ten efekt końcowy, nie wystarczy powierzchowna wiedza, którą można nabyć oglądając filmik na you tube. Pomijam to, że trzeba opanować część praktyczną. Ale zanim się za nią ktoś weźmie trzeba znać przyczyny, skutki, działanie, przede wszystkim przeciwwskazania (to strasznie ważne!), budowę paznokci, fizjologię i podstawy dermatologii. Czasem może się zdarzyć, że do pseudostylistki przyjdzie osoba z czarną kropką pod paznokciem. Powie, że chce to zakamuflować, bo ma ją długo, a że brzydko to wygląda. Oczywiście pseudostylistka stwiedzi "E tam- krwiaczek się zrobił, zażeluję, ciapnę kamuflażem i po kłopocie". A tym czasem są wielkie szanse, że ten krwiaczek, który od dawna jest pod paznokciem to złośliwy nowotwór - czerniak (melanoma) który umiejscawia się właśnie pod paznokciem. Chyba nie muszę tłumaczyć jakie są skutki. W takim przypadku stylistka paznokci jest w stanie zapytać o właściwe rzeczy klienta i już po samym stwierdzeniu kilentki "już od dawna to mam" wie, że trzeba niezwłocznie wysłać takiego delikwenta do onkologa. Oczywiście to skrajny przypadek, ale możliwy.
Najczęściej wizyty u pseudotipsiarek mają skutki w postaci onychdystrofii, onychorrhexis, onychoatrofii, zakażeń pseudomonas aeruginosa, aspergilosa i wiele innych - nic przyjemnego, tylko dłuuugie leczenie, a czasem nieodwracalne zmiany i zniszczone paznokcie do końca życia.
A dodatkowo biorąc pod uwagę to, że osoby z idealnymi- zdrowiutkimi paznokciami nie potrzebują usług stylistki paznokci, mogą dodatkowo zaszkodzić, bo zmiany w płytkach paznokci (które często są maskowane przedłużaniem paznokci) bardzo często są objawem chorób wewnętrznych (czasem bardzo poważnych). Osoba po kursie zastanowi się 5 razy zanim zabierze się za przedłużanie. Osoba bez kursu- niewiedząc nawet o istnieniu takich zmian, chorób i przypadków- weźmie się za przygotowanie paznokcia, nie ważne co na nim lub pod nim będzie...

Możecie uznać, że ostro wyolbrzymiam, ale txty o tym, że kursy i wiedza są nie potrzebne, działają na mnie jak płachta na byla
pięknie to ujęłaś
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując