Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dokuczają mi bo jestem... chuda!!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-30, 22:50   #54
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Dokuczają mi bo jestem... chuda!!

Całe zycie słyszałam jaka to jestem chuda

Przytyłam dopiero teraz jak rzuciłam palenie, w wieku 50 lat , ważę 56/57 kilo przy wzroście 161 cm. Czuję się gruba

Od 16 roku zycia do 49 roku życia moja waga wchała się pomędzy 46-50 kilogramów.

Jezeli w mierę dobrze sie odzywiacie i macie apetyt, to znaczy zę macie szybkie tempo przemiany materii, żeby przytyć trzeba by to tempo zwolnić. Od tego sa dietetycy.

Zazwyczaj dużo zjesc mogę i pozostają szczupłe osoby , w których przemianie materii dużą rolę odgrywaja hormony tarczycy. Ten typ przemiany materii charakteryzuje się tez dość duzą elastyczności np. zwiększając ilość pozywienia ( kalorii) nieco przytyjemy , ale już po krótkim czasie organizm przyzwyczaja się i spala tą zwiększoną ilosć kalorii. Dlatego tak trudnio nam więcej niż 2 -3 kilo przytyć.

Ja słyszałam setki uwag co do mojej wagi :

np.
mogłabyś przytyć - to odpowiadałam: mogłabym ale tak mi dobrze
ależ Pani chudziutka - a ja mówiłam : bo mnie idzie w rozum, a nie w tyłek
przydaoby ci się trochę kilogramów: a ja ; możesz mi swoje oddać , bo już tracisz figurę
a kiedys nie wiem co mi odbiło i kobicie co mi mówiła żem za chuda rzekłam z głeboką zyczliwością : a pani ma brzydkie włosy, trzeba by coś z tym zrobić.

A teraz większość kobiet w moim wieku mi zazdrości. Ale co ja przezyłam przykrości z powodu tej marnej tuszy , to nikomu nie życzę. natomiast nigdy żaden facet mi nic na temat tuszy nie powiedział. Nawet ci , co lubili pulchniejsze dziewczyny . Co myśłeli to ich sprawa , żadnen mi nie zrobił niemiłej uwagi. Tylko kobiety

Jeżeli ktoś bardzo chce przytyć, radzę ćiwczenia , krótkie serie z większym obciążeniem + stosowanie odżywki dla sportowców zwanej "Gainerem".
Efekt po ok. 3 miesiacach. ja na takiej kuracji przytyłam swego czasu 3,5 kilo.
potem trzeba nieco zmodyfikować dietę ,żeby nie jeść do końca zycia Gainera

A na pytania o tuszę np, nauczycielki ,można spokojnie informować np. z powodu tarczycy mam przyspieszony metabolizm , taka właściwość organizmu.

Teraz przy dużej liczbie osób chorych na anoreksję ludzie każdą szczupłosć są gotowi traktowac w kategorii tej choroby.Tak naprade nic o niej nie wiedząć, a znając tylko jej zewnętrzne objawy. Oni moga pytać o szczupłosć ze zwykłej troski.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora