Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kształt twarzy i jej korekcja - jaki mam kształt twarzy - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-07-01, 21:12   #86
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja. Tajniki makijażu II.

Tajniki dobrego makijażu

Oczywiście wiesz dokładnie jak się robi makijaż...Ale przecież nie zaszkodzi przypomnieć sobie parę podstawowych kroków...

Podkład

Zawsze bezwzględnie dobieraj podkład do karnacji. Nie nanoś go zbyt wiele i rozprowadzaj bardzo dokładnie. Starannie rozcieraj granice u nasady włosów i na szyi. Pamiętaj o powiekach i ustach - cienie i pomadka będą lepiej się trzymały!

Róż

Róż nie zawsze jest niezbędny. Stosuj go z umiarem. Bardzo starannie rozciraj granice. Jeżeli nałożysz go zbyt wiele - po prostu lekko przypudruj. Przećwicz wcześniej modelowanie twarzy i sprawdź efekt w różnego rodzaju świetle. Kolor dobieraj do karnacji, ale pamiętaj, że musi być w podobnej tonacji (ciepłej lub chłodnej) co reszta makijażu.

Puder

Kryjący czy transparentny - to zalezy od Ciebie. Nanoś go szerokim pędzlem na całą twarz. Przypudruj powieki i usta przed malowaniem. Na koniec makijażu lekko omieć całą twarz. Puder prasowany noś przy sobie i używaj do poprawek.

Cienie do powiek

Rozpocznij malowanie od lekkiego naniesienia jasnego cienia podstawowego na całej powiece. Następnie zaznacz kąciki i obrys oka kolorem ciemniejszym. Tuż pod łukiem brwiowym możesz pociągnąć kolorem bardzo jasnym rozświetlającym. Nie nakładaj cieni zbyt dużo. Ich nadmiar oraz drobne błędy rozetrzyj patyczkiem kosmetycznym.

Tusz do rzęs

Najważniejsze, by na szczoteczce nie było zbyt dużo tuszu. Najlepszy efekt uzyskasz nakładając tusz na górne rzęsy kilka razy cienką warstwą. Dolnych możesz nie malować wcale, a jeżeli już, to jeden raz i to bardzo delikatnie. Pamiętaj o obowiązkowym demakijażu przed snem.

Wiecej można przeczytać tutaj.
http://www.applause.com.pl/st_porady.htm


Femme nie zabij mnie za tyle wiadomości, opisów bez żadnych obrazków itp.
Jak będzie coś nie teges to usunę posta. Można pisać śmiało.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując