Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Starające się i będące już w ciąży - rozmowy o wszystkim co nas martwi - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 18:14   #2960
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Starające się i będące już w ciąży - rozmowy o wszystkim co nas martwi - CZĘŚĆ

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
Witam, jestem nowiutka w tym wątku. Ponieważ niedługo będę starać się o dzidziusia, a temat wątku jest jaki jest, chciałabym się z wami podzielić moją największą na razie obawą i w sumie ogromną frustracją.

Zacznę od tego że już od dłuższego czasu jestem baaardzo gotowa na dzidziusia ale ciągłą przeszkodą jest brak odpowiedniej pracy. Jestem osobą wykształconą, po studiach na dobrej uczelni i do tej pory nie mogę znaleźć pracy w zawodzie na stałe. Na razie pracuję na umowę na zastępstwo, która właściwie nie daje mi żadnych korzyści jeśli zajdę w ciązę.
Denerwuje mnie to, że pomimo świetnego okresu na urodzenie dziecka (skończone studia, ustabilizowany związek z moim supermężem, dobra praca i płaca męża, chęć obojga do posiadania dziecka właśnie teraz) nie mogę się na to dziecko zdecydować, ochrona kobiety w ciąży, która nie jest zatrudniona na czas nieokreślony jest praktycznie żadna.
Mogłabym zatrudnić się fikcyjnie u kogoś, ale czy nie powinnam obawiać się kontroli Zusu?
Pragnę dziecka, ale pragnę też zapewnić mu normalne życie, a to bez pracy jest trudne.
Jestem sfrustrowana, że to nie naturalny instynkt, ale czynniki zewnętrzne decydują o tym kiedy mam zostać mamą.
Proszę, podzielcie się ze mną swoimi uwagami, będzie to dla mnie bardzo cenne.

popieram Carol i Sas , a z drugiej strony cię rozumiem, u mnie sytuacja wyglada tak ze pracowac musimy we dwójkę bo inaczej nie damy rady, więc dla mnie praca to priorytet, ale nie oszukiwanie, czy coś, obecnie mam pracę, ale szukam innej i jezeli trafie na jakąs dobrą oferte to z miłą chcia skorzystam i poczekam z dzidzią, no chyba że uda mi się zajść w ciąże bedąc zatrudniona w obecnej firmie no to wtedy zostane tu gdzie jestem, ale na oszukiwanie bym sie nie zdecydowała, więc może poszukaj jakiejś pracy a potem zdecyduj sie na dziecko , zależy jaka sytuacja jest u ciebie i w jakim stopniu potrzebujesz pracy, cokolwiek postanowisz trzymam kciuki aby wszystko było ok

Cosma biedactwo nie wiem co powiedzieć , ale jedno wiem na pewno nie wolno mówić komuś że jeżreli chce dziecko to rozwala swój związek, jeżeli ktos sie kocha i wogóle to nie jest to rozwalanie związku tylko następny krok naprzód...

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez sas Pokaż wiadomość
Witam


a ja dziewczynki juz nie mam tych plamek wiec to chyba oznaczalo owulke nio i byly przytulanki dzisiaj tez beda chyba jakby to byl znak przed owlka hehe oj ale by bylo fajnie gdyby
no to trzymam kciuki aby dzisiaj powstało nowe życie

Edytowane przez aa2
Czas edycji: 2009-11-15 o 18:12
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora