Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-28, 23:25   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
witam na nowym wątku. mam bardzo ważne pytanie odnośnie podkładu Maybelline Pure Make UP
jedna z wizazanek w jego składzie znalazłą polyacrylamide i napisała ze jest to substancja podejrzana o działanie rakotwórcze... zgłupiałam do reszty i nie wiem czy od stosowania tego podkładu cos mi moze sie stac????

Maybelline Pure Make UP

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)


a drugie pytanie dotyczy antybakteryjnego pudru prasowanego Miss Sporty. wiem że pudry nie są najlepsze dla cer tłustych dlatego pomyslalam o takim specyfiku jednak chciałam się dowiedziec czy naprawdę jest warty zakupu czy będzie "brudził" twarz jak i inne.. oto skład spisany w sklepie z opakowania bo na kwc go nie ma:

Miss Sporty- antybakteryjny puder prasowany

talc, zea mays, kaolin, zinc stearate, calcium carbonate, magnesium stearate, paraffinum liquidum, methylparaben, triclosan, acetylated, lanolin, glyceryl, stearate SE, potassium stearate, propylparaben, limonete, BHT i tu jakies cyferki plusy i minusy nastepowaly ale nie wiem nawet jak to zapisac...

z góry dziękuję!
Tutaj link o poliakrylamidzie-wyszkiwarka nie gryzie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=poliakrylamid

Sama wybierz i ocen

Podklad ma sklad malo przyjazny tymbardziej,ze bardzo wysoko znajduje sie tez konserwant,ktory tez nie powinien znajdowac sie w czolowce skladu

Puder Miss Sporty nie jest zbyt trafiony a nazwa antybakteryjny to daleko idace pojecie,w kazdym razie moze niezle matowic i optycznie wygladzac skore,moze tez pozapychac ale nie jest to okreslenie,ze na pewno tak sie zdarzy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora