Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Korekcja wzroku!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-05-25, 11:09   #29
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Natii, wysyłek fizyczny związany ze wzmożoną tłocznią brzuszną podczas porodu może powodować różne komplikacje, ale nie ma wpływu na zmianę długości gałki ocznej, a co za tym idzie na zmianę refrakcji oka i powrót wady.
W przypadku osób z większą wadą wzroku przed porodem lekarz okulista bada pacjentkę i przeprowadza z nią szczegółowy wywiad z uwzględnieniem, czy w rodzinie były przypadki okołoporodowych komplikacji okulistycznych, odklejenia siatkówki i inne. Lekarz ocenia również szczegółowo dno oka, stan siatkówki i ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jeżeli parametry są wątpliwe lub wywiad z pacjentką niekorzysty, nie zaleca się porodu siłami natury, ale cesarskie cięcie (jeżeli wywiad jest niekorzystny, nie powinno się również kwalifikować pacjenta do zabiegu laserowego).
Zmiany związane z pogorszeniem widzenia po porodzie są najczęściej związane ze zmianą gospodarki hormonalnej lub zwiększeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego i mogą dotyczyć każdej rodzącej kobiety. Osoba po zabiegu laserowej korekty nie ma większych predyspozycji do zmian hormonalnych niż każda inna pacjentka.
Zapewne słyszałaś o kobietach, które po porodzie miały np. przekrwione gałki oczne lub pojawiły im się wady wzroku i nie były to wcale kobiety po zabiegu laserowej korekty. Tego typu "komplikacje" mogą dotyczyć każdej z nas.

I jeszcze jedno. To nie jest zabieg dla wszystkich. Czasami pacjenci są kwalifikowani masowo do zabiegów, pomimo iz tak naprawdę nie powinni być operowani - i tego zdecydowanie należy się wystrzegać. Dobra kwalifikacja to podstawa, która pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów w przyszłości.

Z racji wykonywanego zawodu śledzę na bieżąco wszystkie informacje w prasie, które dotyczą zabiegów chirurgii refrakcyjnej i wierz mi Natii, to co dziennikarze niekiedy wypisują (nawet w czasopismach, które wydawałoby się są związane ze zdrowiem) woła niekiedy o pomstę do nieba!

No dobra - troche się za bardzo rozpisałam
Pozdrawiam.

Mi to wcale nie przeszkadza,że się tak rozpisujesz,raczej się cieszę Dzięki za te informacje Mam jeszcze jedno pytanko onośnie wieku,kiedy można przeprowadzić korekcję laserową.Moja okulistka mówiła coś o 25 roku życia,tu spotkałam się z wiekiem 21.Kto ma rację?? Mam 19 lat,wadę -3,5 i -3 i czuję,że przy następnej wizycie u okulistki dostanę silniejsze szkła i soczewki.U mnie wada dość szybko się zwiększa i chciałabym jak najszybciej wykonać zabieg.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując