Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Produkty do włosów bez silikonów!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-08, 14:16   #18
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Jolie ja nie pomoge (zreszta nie ma sie co dziwic)

Możesz mi jeszcze powiedziec czy takie cos Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Methylparaben itp. nazwy zawierajace Methyl na poczatku to też nie silikony prawda? I jeszcze czy parafina to też cos a la silikon, ktory oblepia?
Jak już pisałam wcześniej samo hasło methyl nie czyni ze związku silikonu. To nazwa grupy CH3, która jest bardzo popularna wśród związków organicznych (w silikonach też). Związki, które podałaś to nie slikokony. Z tego co mi wiadomo to:
- Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne są to substancje o działaniu antybakteryjnym- efektywne w zwalczaniu bakterii gram dodatnich i ujemnych, grzybów, pleśni i drożdży. Zapewne mają przeciwdziałaś rozwojowi tych organizmów w produkcie. Na głowie pewnie też.
- parabeny (nie tylko methylparabeny ale i ethyl, propyl, buthyl, benzyl) to substancje konserwujące. Już chyba gdzieś o tym pisałam. Są dodawane także do leków i produktów spożywczych. W przypadku wrażliwszych osób mogą stanowić alergeny.
- parafina- produkt destylacji ropy naftowej. Nie ma właściwości nawilżających a natłuszczające (np. kremy do rąk. kuracje parafinowe). Nałożona na skóre tworzy powłoczkę, która zatrzymuje w niej wodę. Czyli należy sądzić, że oblepia włos- przy czym powłoczka ta utrzyma się tylko do następnego mycia. Nie ma problemów ze zmywaniem pafariny (z silikonami już gorzej). Wydaje mi się, że nie ma trzeba się jej jakoś specjalnie wystrzegać. No ale to tylko moje zdanie.

Cytat:
Napisane przez Pt6 Pokaż wiadomość
Znalezione na sieci :

"Substancje kondycjonujące w szamponach:
- środki antystatyczne, którymi są zwykle rozmaite sole organiczne i nieorganiczne. Środki antystatyczne zapobiegają nieprzyjemnemu elektryzowaniu się włosów w trakcie ich wycierania i suszenia. Bardzo często jest w tym celu stosowany zwykły chlorek sodu (sól kuchenna)"
Dzięki za informację. Niby szukałam na necie, ale jakoś tej informacji nie znalazłam A swoją drogą, nie tylko jako chemik, jestem na nie. Przecież tzw "większe pół" cieżaru NaCl to chlor. Fuuu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując