Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-01, 09:24   #211
delgadina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Cytat:
Napisane przez Milky Pokaż wiadomość
Placuszki serowo-kukurydziane (P)

Wyszło mi ok. 10 całkiem sporych placuszków. Miałam je na 2 posiłki
Są okropnie syte! Mają śliczny, złoty kolor, od samego patrzenia serce rośnie Podałam je z serkiem a'la bita śmietana.

Składniki:
3 jajka
kostka twarogu (250g)
4 łyżki skrobi / mąki kukurydzianej - ja używam mąki...
2 łyżki mleka w proszku
łyżka mleka w płynie
ja dodałam do smaku kilka kropel aromatu waniliowego i 4 tabletki słodzika, można ciut więcej bo same w sobie wyszły... mało słodkie.

Ser rozgniatamy widelcem, mieszamy go z jajkami, mąką, mlekiem. Placuszki smażymy na dobrze rozgrzanej patelni teflonowej pod przykryciem.

Teflon koniecznie musi być gorący, jeśli nie nie sposób ich oderwać od patelni. Taka dziwna właściwość mąki kukurydzianej... tak przynajmniej zauważyłam, że rzeczy z nią bardzo przywierają. Ja najpierw nalałam ciasto na mało nagrzaną patelnię... i później czekało mnie skrobanie ...ale kolejna partia wyszła mi już znacznie lepiej a moje nerwy zostały mi wynagrodzone

Serek a'la Bita Śmietana

Serek homogenizowany, mieszam z kilkoma łyżkami mleka w proszku, słodzikiem i aromatem śmietankowym. Daje smaczek jak żaden inny, chociaż wanilia też nie jest zła.

Czasami dodaje też kakao, to się dopiero nazywa rozkosz dla podniebienia

Smacznego!



Placuszki rzeczywiście pycha!
Ja pozwoliłam sobie zmodyfikować trochę przepis - dałam 1,5 łyżki mąki kukurydzianej i 2 łyżki otrębów owsianych oraz 1 łyżkę otrębów pszennych. Naprawdę pychota! Polecam wszystkim

A poza tym, to mogę Wam podać przepis na pyszny słodzik waniliowy.
Do słoika wsypujemy 0,5 kg aspartamu w pudrze oraz wkładamy 2-3 przecięte wzdłuż laski wanilii. Zostawiamy tak na 2-3 miesiące ( zlaeży kto jak intensywny chce mieć) a potem... Potem mamy pyszny słodzik waniliowy bez żadnych sztucznych i tłustych zapachów Polecam wszystkim!
delgadina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując