Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-01, 19:38   #214
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Batoniki (2 faza)


Składniki
2 i 1/4 szklanki otręb (ja dalam 2,5 szklanki - porcja na caly tydzien - najlepiej liczyc lyzkami)
słodzik 4 łyzki (podobno malo slodnkie wychodzi) - ja dałam 2 łyżki cukru brzozowego i 2 łyżki płynnego słodzika - idealnie
1 łyżeczka cynamonu
3 i 1/3 szklanki mleka
2 jajka
aromat waniliowy


Łączymy: płatki + słodzik + cynamon
W innej misce łączymy: jajka + mleko + aromat.
Łączymy wszystko razem i dokładnie mieszamy. (ja odstawiłam na chwile żeby sie trochę mleka wchłonęło)
Wylać to na blaszkę i wyrównać (musi być cienkie). - blacha ta od piekarnika - czarna - wyłożona papierem do pieczenia
Piec 55-60 minut w 170C. (aż środek będzie także upieczony).

Pokroić na kawałki. Nie są chrupiące jak tego typu batoniki ze sklepu, są bardziej gumowe. Pyszne po wstawieniu do mikrofalówki na kilkanaście sekund + zimny słodki jogurt

(pieklam raz według przepisu to nie dopieczone wyszyło. Wcześniej piekłam godzinę na 70C i później 30-40 min na 170C i wyszło super)

pokroiłam na 28 kawalki, polowe posmarowałam nutella i złożyłam do kupy ) mozna sobie w papierki pozawijać i brać ze sobą jako małą przekąska przy "spadku cukru" na widok snikersa....

Uwaga hamować się - można tylko 2 dziennie...


Edytowane przez Emila3000
Czas edycji: 2010-03-11 o 18:27
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując