Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-04, 09:06   #228
natashkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Pierś w sosie chrzanowym (PP)
Podwójną pierś kurczaka kroję w kostkę, doprawiam pieprzem, i przyprawą do gyrosa.
podsmażam na patelni (lepiej w głębszej) i zalewam bulionem warzywnym (daję 1/2 kostki warzywnego na szklankę wody, może trochę więcej niż szklankę) równocześnie dodaję pół cebuli drobno pokrojonej i czosnek (równie drobno pokrojony, można dodać pół łyżeczki czosnku z torebki). Duszę na wolnym ogniu około 15 minut. Wyjmuję kosteczki piersi (cebula zostaje), do pozostałego sosu, dodaję 2 łyżki chrzanu czystego (ja mam chrzan tarty firmy Rolnik). Można dać mniej, ja lubię pikantne. mieszam z wodą pozostałą w patelni. Polewam sosem kurczaczka. pyszne jest z chlebem dukanowskim lub kopytkami serowymi A mąż je z ziemniaczkami Można też posypać pietruszką lub szczypiorkiem.

Wersja PW:
dodaję pieczarki, smażę przed mięskiem, później dopiero wkładam kosteczki piersi. W tej fazie pysznie smakuje z pomidorkiem, cebulką i jogurtem (ocziwiście doprawione pieprzem i solą).
__________________
Beautiful things

Nasz Skarbek Zuzia - 18.11.2009 r.

Dukan - było 85 kg Teraz 71 kg dążę do 68 kg
natashkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując