Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dom perfumeryjny Guerlain
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-30, 07:57   #3
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Dom perfumeryjny Guerlain

Parfum Impérial - nie znam ale na myśl przychodzi mi zapach z mocna wetiwerowa nuta, taki bardzo koloński chłodny mocny odświeżacz
Bouquet de Napoleon -nie znam, jedyne co mi przychodzi do dłowy to piżmo, pizmo i jesxze raz piżmo. Nie wiem czemu ale takie własnie mam skojarzenia odnosnie Napoleona i zapachom jemu dedykowanym
Bouquet du Prince Impérial - nie znam, na myśl przychodzi mi zapach, zimny, wytrawny, zielony z nutami cytrusowymi
Eau de Cologne Impériale- nie znam, ale jak dla Mnie powinien być wetiwerowy, koloński, mchowy, z nutami piżma i sandałowca
Jicky- nie znam a bardzo bym chciała poznać, zachęcają ku temu jeszcze bardziej znalezione nuty i opisy zapachu
L’heure Bleue (1912) - z tego co pomiatam zapach mi sie podoba, jedynie chyba nuta anyżowa mnie trosze odstrasza
Mitsouko (1919) - nie wiem co twórca tego zapachu miał na myśli go tworząc, ale skłonna jestem twierdzić ze na pewno były one co najmniej trochę perwersyjne, zapach jest niesamowity, bardzo cielesny intymny, perwersyjny.
Shalimar (1925) - piękny, boski, nieziemski itp.
Vol de nuit (1933) - chciałabym poznać zwłaszcza ze kategoria zapachowa jest podobny do shalimara, może nawet jest jego udoskonalona wersja choć trudno by było w to uwierzyć.
Chant d’Arômes (1962) - nie znam
Chamade (1969) - zapach za mocno kwiatowy, nie w moim stylu, zabija mnie w nim róza i jasmin na dodatek jeszcze z 3 kilerem czyli Ylang-Yangiem (brakuje jeszcze tylko tuberozy i trup z powodu uduszenia gwarantowany).
Parure (1975) - cos mi sie kołacze po głowie ze wąchałam ale musiałabym jeszcze raz sprawdzić, skłonna jestem jednak stwierdzić ze skoro zapachu nie pamiętam to jednak chyba bym była na nie
Nahema (1979) - chciałabym poznac i to zarówno ze wzgledu na nazwe jak i na nuty zapachowe bardzo intrygujace
Jardins de Bagatelle (1983) - mimo ciekawego zakonczenia orientalnego to jednak nie, początek mocno kwiatowy dosłownie mnie zabija migreną
Samsara (1989) - pamiętam Samsare z okresu jej wejścia na rynek i skłonna jestem twierdzić ze teraz ta która stoi na półeczce to już nie jest to samo tamta mi sie podobała, a obecna przywodzi mi na myśl tylko mocno perfumowane socjalistyczne mydło. jestem na tak dla Starej, jestem na nie dla nowej.
Champs- Élysées (1996) - bardzo lubię początek tego zapachu, kojarzy mi sie z kwiatnacym pachnącym groszkiem, późniejsze nuty juz nie sa tak upajające ale mimo tego zapach bardzo lubie, jest lekko pudrowy ale nie duszący
Aqua Allegoria (1999–2004) - oj sporo tego jest. Czesc mi sie podoba (Winter Delice, Groselina, Mandarin Basilic, Herba Fresca, Pampelune) czesc natomiast do mniekompletnie nie przemawia (Pivonie Magnifica, Tutti Kiwi, Gentiana, Mentafolie, Orange Magnifica).
L’Instante de Guerlain - Zapach zaczyna sie ciut ciezko ale za to rozwija sie w przepiekny orient. Mimo męczącego początku jestem na tak.
L’Instant de Guerlain pour Homme- raz czy 2 razy testowałam na mężu wiec ciezko mi wydac obiektywna opinie jednak skłaniam sie ku byciu na Tak zwłaszcza dla wersji Extreme.

Autor artykułu pominął kilka bardzo ważnych zapachów:
Apres I'Ondee (1906) - nie znam ale z nut zapachowych wynika ze zapach musiał byc bardzo ładny, z delikatnym kwiatowym wejściem i zakończeniem w pięknym oriencie
Aroma Allegorie - było tego kilka poznałam tylko 1
Habit Rouge (1965) - piękny zapach orientalny, ambrowy lekko pikantny
Heritage (1992) - nie pamiętam zapachu po głowie kołacze mi sie tylko ze to coś drzewnego
Mahora (2000) - piękny, ciepły zapach, kwiatowy z szczypta orientu
Vetiwer (1959) - nie wiem jak można było pominąć ten zapach, genialny zapach meski połączenie chłodu nut cytrusowych z cieplem i pikantnością nut drzewnych i lekkiego orientu

Do tego wszystkiego dochodzą wybryki ostatnich 2 lat. Które nie zostały uwzględnione. Czesc z nich jest na tak cząść na nie. Nie komentuje bo w większości u nas były niedostępne.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując