Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 21:06   #848
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
L_V w mierę czasu może byś przyjrzała się serii Pharmaceris? Jakby nie było dostępne są niemalże tylko w aptekach i wydaje się, że chcą odgrywać rolę polskiej Avene lub LRP, a od tych znacznie są tańsze.

Może jako pierwsze, to kremy nawilżające i regenerujące:

- Pharmaceris A - Vita Sensilium - krem głęboko nawilżający
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl, Myristate, Glycerin, Almond (Prunus Dulcis) Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Disodium EDTA, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Alcohol, Xantan Gum, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.


Na czarno zapychacze

Na zielono olej otrzymywany z nasion migdalowca,delikatny olej ktory nadaje sie do kazdej cery

Na niebiesko silikony

Na czerwono konserwant,ktory potrafi paskudnie podrazniac

Na pomaranczowo emolienty

Na fioletowo skladniki lagodzace

Wg mnie dosc ciekawy krem,moze dobrze sie spisywac pod katem nawilzenia-szkoda tylko,ze ma w sobie potencjalne zapychacze dla wielu cer bo wyglada na dobry krem




Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
- Pharmaceris A - Maxima Sensilum - krem ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej
Skład: Aqua, Canola Oil, Glycerin, Panthenol, Steareth-2, Steareth-21, Allantoin, Dimethicone, Stearid Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid
Na fioletowo-to tzw,regulatoy lepkosci,substancje ochronne dzieki ktorym kosmetyk ma mila konsystencje i zostawia przyjemne uczucie podczas aplikacji

Na niebiesko silikony(potrafia tez zapychac ale jednoczesnie daja "poslizg" przy nakladaniu kremu

Na czarno potencjalny zapychacz ale jednoczesnie maslo shea ma wlasciwosci regeneracyjne,przeciwzapa lne.

Na czerwono to kwas stearynowy,stanowi baze kremow matujacych i oczyszczajacych,chroni preparat przed wysuszeniem-potrafi tez podrazniac i wysuszac wrazliwe cery.

Na zielono skladniki lagodzace

Na pomaranczowo olej rzepakowy(emolient)

Sama mialam te emulsje i chwalilam sobie,moze cudow nie bylo ale ladnie lagodzila wszelkie podraznienia,siegalam po nia od czasu do czasu wiec wiecej powiedziec nie moge ale spodobala mi sie Jest warta uwagi.



Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
- Pharmaceris N - Vita Capilaril - krem nawilżająco wzmacniający do twarzy
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cyclomethicone, Propylene Glycol, BHA, Ascorbic Acid, Phytonadione, Fish Extract, Algae Extract, Mussel Extract, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Parfum.
Na czarno potencjalne zapychacze

Na niebiesko emolienty,emulgatory

Na fioletowo silikony

Na pomaranczowo wyciagi z alg,ekstarkt z rozpuszczonych rybich bialek(fish extract-wchodza w skald mikroalg)wyciag z muszli malz(mussel extract)

Na zielono olej z pestek winorosli winnej,wlasciwie stanowi baze kremu i dzieki temu faktycznie ma wlasciwosci wzmacniajace;olej ten ma wlasciwosci przeciwutleniajace i opozniajace procesy starzenia

Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate to chyba emulgator o ile sie nie myle

Najbardziej podoba mi sie ten wyciag z winogron,bo musi go byc sporo ze wzgledu na czolowke w skaldzie i w sumie to dla mnie glowny powod dla ktorego wyprobowalabym ten krem


Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
no tak, ale ja szukam czegoś co mnie nie zapcha, i nie mogę się na nic zdecydować. myślałam nad Biodermą AKN w sprayu, ale spray.. do twarzy? hmmm... nie wiem będę szukała jeszcze..

Z zapychaniem to bardzo trudna sprawa i tutaj nie ma gotowych recept;jezeli bedzie Ci sie dobrze nakladac spray na twarz to czemu nie

Cytat:
Napisane przez Ewiyumi Pokaż wiadomość
Ostatnio w sklepie DM w Niemczech natknelam sie na filtr mineralny dla niemowlakow. Czy jest on dobry?

babylove - Sonnenmilch (Filtr mineralny dla malych dzieci)
Aqua, Cetearyl Isonanoate, Titanium Dioxide, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol, Zinc Oxide, Octyldodecanol, Polyglyceryl, 2 Dipolhydroxystearate, Glycerin, Glycine Soja, Alumina, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Zinc Stearate, Cera Alba, Glyceryl Oleate, Persea Gratissima, Panthenol, Tocopheryl Acetate

Z gory bardzo, bardzo dziekuje
Tak na szybko-zawiera filtry mineralne ale musze doczytac czy ta ochrona jest wystarczajaca w calej kombinacji skladu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora