Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dylematy z serii : buzia i jej przymioty ;-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-08-24, 17:08   #19
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Re: dylematy z serii : buzia i jej przymioty ;-)

Kamień spadł mi z serca, że nie narobiłam z kuzynką nic karygodnego (mam chyba intuicję )
Dopiero teraz przeczytałam dalsze posty, wyjaśnienia i wskazówki jak należy postępować z cerą tłustą i z trądzikiem.
Wczoraj nie mogłam już patrzeć na ten alkoholowy płyn (bodajże Adonis?) (przecież to był chyba sam spirytus!!!!!!), żel Clearasil jakoś przebolałam bo chociaż jest agresywny(sprawdziłam na swojej normalnej czasami przesuszającej się skórze i strasznie ściągał skórę i niemal czułam jak wysuszał brrr...)to nie w takim stopniu jak ten alkohol(nie sprawdzałam ,ale na pewno jest straszny, w każdym bądź razie okropnie śmierdzi). Zrobiłyśmy tak:
-Natalia umyła buzię moją pianką Oligo 25
-potem maseczka dermika Mat-B complex z glinką
-tonik Nivea do cery wrażliwej (bazalkoholowy w końcu!!!! ona nie chciała słuchać i wciąż mówiła, że będzie się świecić ugh...)
-posmarowałam ją kremem A-Derma Epitheliale(prawie na siłę, bo znowu gadała, że ona nie potrzebuje nawilżania, bo ma skórę tłustą!!!ale wyperswdowałam jej to i porównałam cerę do włosów "Natalia, masz przetłuszczające się włosy i przecież używasz odżywki do włosów, a one są przez to ładniejsze, a nie bardziej tłuste.... " posłuchała )
-potem tylko na te "syfki" nałożyła Davercin

Nie wiedziałam czy dobrze zrobiłam dając jej ten krem, ale kiedy zobaczyłam ją rano - zauważyłam znaczną POPRAWĘ! Oczywiście nie znikły wszystkie krosty, nie, ale przynajmniej skóra przestała być tak podrażniona, czerwone placki zbladły i teraz Natalia ma tylko pojedyńcze krosty, a wokół nich gładką buzię. I wkońcu zrozumiała, że te agresywne, alkoholowe kosmetyki wcale nie są takie dobre dla niej, a napewno nie pomogą jej zwalczyć błyszczenia cery!
Wybrałyśmy się do apteki i kupiłyśmy nowe kosmetyki:
-piankę Pharmaceris T (jest rzeczywiście łagodna)
-tonik Perfecta Czysta Cera
-krem Dermedic Acne Expert
-krem na noc Iwostin Purritin

AAA!!!!!! Zapomniałam dodać ,że te wszystkie specyfiki wysuszyły jej buzię do tego stopnia, że nawet skóra pod oczami była jak papier!!!!

Smoczyco!Może powinnaś zająć się jakimiś konsultacjami kosmetycznymi albo pomyśleć o swoim gabinecie, bo widzę, że masz naprawdę ogromną wiedzę na temat pielęgnacji cery.

Dziękuję Wam za wszystkie porady, a za kilka tygodni zobaczę co z buzią Natalii i czy przekonała się w końcu do tego nawilżania, a nie wysuszania
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując