Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Klasycznie czy nowocześnie ?????
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-19, 20:04   #18
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Klasycznie czy nowocześnie ?????

Cytat:
Napisane przez kamisio Pokaż wiadomość
Fajnie że swtorzyła sie mała dyskusja każdy punky widzenia jest przeciez ciekawy

Oczywiście rozumiem że makijaż dzienny to nie kanarki i brokaty i wcale nie neguje tego, czy nawet jak napisała perełka nudzą mnie delikatne makijaże a to nie tak bo wiem że makijaż jest częścia osobowości i osoba która go nosi musi czuć się komfortowo.

Pytanie jest tylko dlaczego z reguły jest on identyczny, u dużej ilości pań a nawet i makijażystek punkt po punkcie ten sam, to tak jakby nosić dzień w dzień te same ubrania, albo każdego stylizować jednakowo.

Identyczne cieniowania i roztarcia, nawet jeżeli respektujemy klasyczne reguły makijażu to mamy zawze kilka metod np: powiększania oka i mozna stosować rózne z nich, co o tym myślicie ?

Tylko proszę nie pisać mi że to siła przyzwyczajenie do żadna z kobiet nie ma tej samej fryzury przez kilka lat, a przynajmniej mało która
hmm...myślę że jest kilka powodów:
1)wiele osób zajmujących się wizażem robi krótki kurs i na tym kończy - a więc dowiaduję się podstaw - czyli tych właśnie schematów ( analiza kolorystyczna, makijaż dzienny, makijaż wieczorowy)
2)kazdy boi się eksperymentów, bo jesteśmy narodem krytykantów, a kobiety są pod tym względem najgorsze(jak można się tak ubrać? przydałaby się jej regulacja brwi,czemu nie zrobisz sobie tipsów - albo na odwrót, itp) źle widziana jest zarówno całkowita naturalność, jak i eksperymenty
3)najwięcej ciekawych makijaży powstaje podczas sesji do magazynów mody i podczas pokazów. Tu się moge mylić, ale wydaje mi się że moda nie rozwija się w Polsce zbyt żywiołowo, a wiele sesji jest tendencyjnych i przez to makijaży też(widac to np. na max models)
4)za granicą wiele się dzieje w kinie. Nasza rodzima kinematografia w ostatnich latach dzieli się na komedie romantyczne, filmy o policjantach i szkolne superprodukcje. Gdzie tu miejsce na charakteryzacje jak w "Batmanie" czy "Moulin Rogue" albo"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"? Nawet w szkołach wizażu i charakteryzacji studenci nie mają gdzie ćwiczyć
Mam nadzieję ze to się zmieni

mam nadzieję że nikogo nie uraziłam swoimi słowami, nie jestem zawodową wizażystką ani nie uważam się za żaden autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie, ale skoro forum służy do wyrażania opinii, to wyrażam swoją
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując