Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-05, 19:14   #627
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Zwracam się z wielka prośbą o zanalizowanie 2 produktów firmy Biore- pore perfect. Są to produkty przeznaczone do skóry mieszanej + rozszerzone pory, nie spotkałam ich jeszcze na rynku polskim. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź gdyż zastanawiam sie czy wniosą więcej szkody czy pożytku..

Emulsja: Biore- pore perfect, shine control moisturiser
(oil free)
Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, C12-15 Akyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cety Esters, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Ceteareth-20, Stearic Acid, Methyl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantion

Maseczka:
Biore- pore perfect shine control clay mask
(absorbs & *******es)
Aqua, Kaolin, Glycerin, Montmorillonite, Glyceryl Stearate, CI 77288, Titaniu Dioxide, Melissa Officinalis, Mentha Piperita, Rosmarinus Officinalis, Ceteth-20 Phosphate, Cettearyl Alcohol, Dicetyl Phosphate, Xanthan Gum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Imidazolidinyl Urea, Trideceth-9, Menthol, Propylene Glycol, Methyl methacrylate/glycol dimethacrylate crosspolymer, CI 77491, mica, methylparaben, propylparaben, parfum, sodium citrate


Emulsja nie podoba mi sie za bardzo,lekka baza i alkohol denat ktory moze podrazniac i wysuszac przy takim podlozu-w zasadzie to jest niej min dobrych skladnikow.

Maseczka wyglada nieco lepiej-zielona glinka,kaolin,wyciag z melisy i rozmarynu,pewnie bedzie miala mentolowy zapach i moze lekko chlodzic,do tego
Jezeli masz ja w zasiegu to pokusilabym sie o wyprobowanie

Cytat:
Napisane przez Młódka Pokaż wiadomość
a ja chciałam poprosić o analizę tego kremiku czy będzie dobry do skóry odwodnionej ale skłonnej do wyprysków w strefie "T" z powoli pojawiającymi się zmarszczkami i czy ma bardzo duzo chemii, bo raczej preferuję naturalne kremy (do tej pory urzywalam polenny evy z melisą):

ZIAJA SOPOT SPA - KREM OCHRONNY AKTYWNIE NAWILŻAJĄCY (30+)

aqua, PPG-15 stearyl ether, hexyl laurate, canola oil*, cyclomethicone, dimethiconol, glicerin, butyl methoxydibeznoylmethane, octocrylene, hydrogenated coco-glycerides*, steareth-2, sorbitol, algae extract, cetyl alcohol, PEG-20 stearate, gryceryl stearate, PEG-100 stearate, propylene glycol, panthenol, porphyra umbilicalis extract, enteromorpha compressa extract, laminaria digitata extract, butylene glycol, tocopheryl acetate, sodium acrylate/sodium acryloyldimetchyl taurate copolymer, isohexadacane, polysorbate 80, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydrohide, cl 42090

*surowiec EKO-certyfikowany, organiczny
Poszukalabym czegos mniej zlozonego i prostego aby dobrze sprawdzilo sie na Twojej skorze,Pollena Eva nie jest totalnie naturalna wiec sila rzeczy nie uciekniesz od chemii.

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Proszę o analizę Serum na naczyńka - Profesjonalna seria Bielendy, Ideal Skin: (http://dcdpaznokcie.pl/sklep/index.p...oducts_id=2769)

Aqua, Glycerin, Glyceryl Polyacrylate, Glycereth-26, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Troxerutin, Algae Extract, Arnica Montana Flower Extract, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Blosaccharide Gum-1, Malpighia Puncifolia (Acerola) Fruit Extract, Rutin, Butylene Glycol, Laureth-3, Hydroxyethylcellulose, Mentha Arvensis Leaf Oil, Citrus MedicaLimonum (Lemon) Peel Oil, Cupressus Sempervirens Oil, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Limonene, Linalool

Będę bardzo wdzięczna za analizę! Czy jest ono dobre dla naczyńkowców, i czy można je porównać z kompleksem na naczyńka Naturalisa lub Flavo-C?


Następnym razem wrzucę maskę algową uspokajającą naczyńka z linii profesjonalnej Bielendy


Serum jest warte wyprobowania-ma ciekawy dobor skladnikow tymbardziej,ze to produkt na cer naczynkowych itd. choc mozna przyczepic sie do paru skladnikow ale...jak chcesz miec dobry sklad to warto samej cos ukrecic.
Musialabym miec sklady Flavo C i kompleksu na naczynka z Naturalisa ale jezeli jestemy w takim temacie to zdecydowanie polecam samorobione serum z vit.C lub ekstrakt na naczynka z ZSK

Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość
Szukałam niezapychającego samoopalacza, bo nie chcę opalać twarzy i tak mi wpadły do głowy chusteczki samoopalające. Możecie zobaczyć, czy jest tu coś niebezpiecznego?
-------------------------------------------------------------
--->Vichy, Capital Soleil, Auto-Bronzant, Lingette autobronzante (chusteczka samoopalająca do twarzy i dekoltu)

Skład: aqua/water, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, glycerin, hihydroxyacetone, beheneth-10, laureth-4, linalool, potassium cetyl phosphate, coumarin, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl alcohol, hexyl cinnamal, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, parfum/fragrance.
------------------------------------------------------------

-->La Roche Posay, Autohelios Lingette Autobronzante Progressive (Chusteczki samoopalające)

Skład: Aqua/Water, Dihydroxyacetone, Propylene Glycol, Glycerin, Disodium EDTA, PEG-60 Hydrogenated Castrol Oil, Phenoxyethanol, Tocopherol, Parfum/Fragrance

Teoretycznie LRP jest bardziej bezpieczny prosty sklad,ktory stwarza mniejsze ryzyko.

Cytat:
Napisane przez madziulka_ Pokaż wiadomość
Przeszukałam wątek i nie znalazłam, więc czy mogę prosić o analizę:
Krem do rąk IKEA różowa tubka (czy posiada właściwości odżywcze, regenerujące?)

Skład: aqua, steareth-2, glycerin, cetearyl alcohol, steareth-21, caprylic/capric triglyceride, cetyl acetate, butyrospermum parkii, panthenol, tocopheryl acetate, prunus dulcis, dimethicone, oleyl acetate, acetylated lanoil alcohol, stearic acid, parfum, potassium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben.

Krem warty wyprobowania fajny dobor emolientow,ktore beda nawilzac,odzywiac i regenerowac skore.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Bardzo bym prosiła o analizę trzech maseł do ciała body shopu (mam suchą, wrażliwą skórę, która wymaga solidnego nawilżenia).

The Body Shop, Satsuma Body Butter (Mandarynkowe masło do ciała do skóry normalnej)

Skład: Aqua (Water), Butyrospermum parkii (Shea Butter), Cyclomethicone, Glycerin, Citrullus vulgaris (Citrullus Vulgaris (Watermelon) Seed Oil), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Parfum, Limonene, Phenoxyethanol, Theobroma cacao (Cocoa Butter), Methylparaben, Propylparaben , Xanthan Gum, Citrus reticulata, Hexyl Cinnamal, Citral, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Linalool, Sodium Hydroxide, Citrus dulcis (Orange Oil), Citronellol, Geraniol, CI 19140, CI 14700.

The Body Shop, Strawberry Body Butter (Truskawkowe masło do ciała do skóry normalnej)

Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Glycerin (Humectant), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Fragaria ananassa (Natural Additive), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Tocopherol (Antioxidant), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Fragaria chiloensis (Strawberry Seed Oil) (Natural Additive), Limonene (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Cinnamal (Fragrance Ingredient), Rosmarinus officinalis (Natural Additive), Linalool (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Caramel (Colour), CI 14700 (Colour)

The Body Shop, Coconut Body Butter (Kokosowe masło do ciała do skóry normalnej i suchej)


Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Glycerin (Humectant), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Benzyl Benzoate (Solvent), Coumarin (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Caramel (Colour).

Masz praktycznie kazdy skladnik opisany wiec wystarczy tylko poszperac
Dla mnie to bardziej gadzety niz balsamy-nafaszerowane roznosciami,perfumowane i mega dlugie sklady.
Jezeli masz skore bez problemow i nie dotycza Cie zadne uczulenia/alergie itd to siegnij po ktores maslo TBS jednak sa na rynku duzo lepsze i bardziej wartosciowe mazidla do ciala
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora