Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-11, 15:17   #87
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nigdzie nie moge znaleźć tego kremu Ocerin, w aptece usłyszałam, ze został wycofany A pilnie potrzebuje coś na złagodzenie podrażnień na policzkach.
Znalazłam jeszcze krem nawilżający z firmy Oceanic z serii Help. Jednak boje się kupić w ciemno, bo moje policzki są w naprawdę złym stanie i nie chciałabym im jeszcze zaszkodzić. Pomożecie?
Czy ten krem złagodzi podrażnienia i nie zaszkodzi mi?

Oceanic, AA Help, Krem nawilżający

Skład: Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin and Ethoxydiglycol and Sodium Polyacrylate and Caprylyl Glycol, Arachidyl Alcohol and Behenyl Alcohol and Arachidyl Glucoside, Di C12-C13 Alkyl Malate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Myristyl Myristate, Squalane, Cetyl Alcohol, Borage Officinalis Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Allantoin
To będzie krem lekko natłuszczający, o takie działanie CI chodzi?

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Skusiłam się na zakup balsamu wyszczuplającego z firmy Evelin, miałam wcześniej serum z tej firmy baaardzo chłodzące, natomiast to, które zakupiłam jest rozgrzewające (nawet bardzo) i nie wiem czy nie zaszkodzi mi na popękane naczynka krwionośne na nogach, z którymi ciągle się borykam. Bardzo proszę o analizę również pod kątem działania antycelluitowego

Eweline Slim Extreme 3D
Termoakywne Serum Wyszczuplające Antycellulit

Skład: Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Petrolatum / Cholesterol / Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glicol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Caffeine, Sodium Polyacrylate, Caffeine/Sodium Salicylate/Lecithin/Silica, Centella Asiatica, Ginkgo Bibola Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Water /Butylene Glycol/ Laminaria Hyperborea Extract, Hyaluronic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol / Methylparaben, / Buthyparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Limonene
Jeśłi chodzi o skłąd, to serum jest naprawdę niezłe.Rozgrzewanie t sprawka Vanillyl Butyl Ether, który jest alkoholem, czyli niezbyt mile widizany przy porblemach naczyniowych. Mogę jedynie doradzic uważna obserwację skóry - jeśłi będzie wyraźnei zaczerwieniona po aplikacji, zrezygnowałabym z tego preparatu.

Cytat:
Napisane przez maxima20 Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę kremu do cery suchej Biotherm Aquasource i Nutrisource.

O ile skład aquasource jest dostępny na KWC:
Skład: Aqua/Water, Prunus Armeniaca/Apricot Kernel Oil, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Cyclopenthasiloxane, Ammonium Polacryloyldimethyl Taurate,Tocopheryl Acetate, Panthenol, Vitreoscilla Ferment, Copper Gluconate, Serine, Citrulline, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Ceramide 3, Hydrohypalmitoyl Sphinganine, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Linolenate, Cholesterol, Biosaccharide Gum-1, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Alanine, Aspartic Acid, Hexylene Glycol, Dextrin, Glutamic Acid, Hexyl Nicotinate, Menthoxypropanediol, Glycine Soja/Soya Bean Oil, Tocopherol, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4, Parfum/Fragrance.

o tyle Nutrisource nie mogę nigdzie znaleść, a waham sie nad kupnem tego kremu i chciałabym wiedzieć czy jest lepszy niż Aquasource... Czy może ma ktoś ten kremik, a może zna jego skład? Będę meeeeeeeeeeeeeeeeeeega wdzięczna za pomoc Chodzi o Nutrisource do skóry bardzo suchej, taki jak ten: http://www.allegro.pl/item321847763_...ucha_cera.html
Na przyszłość porsze o podawanie producenta, nie tlyko nazwy produktu.

Co do Aquasource: krem jest całkiem OK. Cery naczyniowe musza jedynie uważac na lkohol w skąłdzie, chociaz jest tam sporo emolientów, które powinny zrównowazyc jego obecność.

Nie znam skłądu Nutrisource.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
ekspertem nie jestem, ale zastanawiam się co z połączeniem kwasu askorbinowego z aloesem, bo naczytałam się już na forum, że nie powinno się go łączyć z ekstraktami roślinnymi :P
Nie powinno się łączyc wit C z ekstraktami jesli nie mamy pewnosci czy rośliny, z ktorych uzyskano ekstrakty są czyste ekologicznie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora