Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-07, 19:32   #317
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Fajnie że napisałas teraz mam jakieś rozeznanie co i jak, ale mam jeszcze parę pytań:
-co to jest to OCM bo pierwszy raz się z takim skrótem spotykam ;D
-lekki krem co mam przez to rozumiec ? mozesz podac jakis konkretny krem ? do cery tłustej, suchej itp ?
-oczyszczanie glinka czyli jak rozumiem mam sobie kupić jakąs maseczke i nakładać rano i wieczorem ? i nic więcej ? czy maseczki np na noc a rano jakoś przemywac jakimiś tam żelami czy czyms ?
-co do tej strony biochermia urody to znalazłem ją ale nie wiem czego mam tak szukać tzn piszesz że oleje ale jakieś konkretne ? Ponadto z tego co tam zauwazyłem oni wysyłają składniki reszte robie sam ;D mam nadzieje że to nei jest jakos trudne ? ;P

Sorki ze tak az tyle pytan ale chcę jak najszybciej pozbyć się tego.


O i jeszcze jedno, koło nosa zrobił się taki duzy czerwony bodajze ropniak swegoczasu. Posmarowalem go na noc mascia ichtiolową aby tą rope wyciągnąc rano bylo tak jak pisałem, rano zobaczyłem ze jest gotowy więc go wygniotłem ropa wyszła ale ta gulka dalej została, myslalem że do wieczora "opuchlizna" zejdzie ale tak się nie stało. Teraz [mineło jakies 3 dni] gulka ta dalej jest przy naciskaniu, wysciskaniu jest ból ale nic z żadnej strony nie chce wyjsc.
Co w takiej syt robic ? Znowu smarowac mascią czy czekac ?
Lekki krem to taki, który nie natłuszcza mocno, itp. Ja z własnego doświadczenia mogę Ci polecić kremik Hipp dla dzieci, taki różowo-biały (dostaniesz go, np. w Tesco). Dla dodatkowego efektu nawilżenia możesz mieszać kroplę kremu z kroplą żelu hialuronowego (np. z Biochemii urody). Jeśli chcesz możesz kupić olejek myjący do twarzy z BU, np pomarańczowy. Osobiście polecam również delikatny żel myjący z Babydream Rossmann, dużo osób go poleca. Na trądzik dobry jest tonik samorobiony z BU, powiem że mój młodszy brat jest w okresie dojrzewania i ma całe plecy, klatkę i twarz zajętą przez ogromne czerwone pryszcze i bardzo pomógł mu brevoxyl + cynk (ale brevo odbarwia niemiłosiernie wszystko), dlatego przerzucił się na tonik http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html. Z tym tonikiem jest tak, że nie poleca sie go dla osób z delikatną skórą bo bardzo złuszcza, ale jeśli masz skórę grubą i tłustą to w sam raz. Maseczka z zielonej glinki jest świetna, ale ją stosuje się 2 -3 razy w tygodniu (fajna z Argiletz).]Jeśli chcesz, żeby samoróbki cię taniej kosztowały zamawiaj półprodukty z mazideł. Wykonanie kosmetyków jest naprawde proste.
Ocm: http://www.youtube.com/watch?v=PdFFKZDy7os
http://www.youtube.com/watch?v=5jpSi...feature=fvwrel
i wiele innych, google i YT są
Ale są dwie szkoły, 1)ocm dobre dla wszystkich, 2)ocm nie dobra dla trądzikowców. Trzeba wiedzieć które oleje są komodogenne i tych należy unikać (o ile się nie mylę to ten z orzecha jest ok dla trądzikowców).

No i jeszcze Acne derm jest fajny na blizny, albo kwas glikolowy. Kwasy jednak lepiej na jesień zostaw, bo latem możesz nabawić się niezłych podrażnień, lub plam. Ewentualnie zrób sobie tonik z glukonolaktonu czy migdałowego bo ich można latem używać.

A z tym pryszczem, to prawdopodobnie masz stan zapalny i to dość głęboki, lub część ropy wycisnołeś a część wbiłeś jeszcze głębiej (nie pamiętam jak to się fachowo określa). Użyj dobrego wyciągacza punktowo, ale maść ichtiolową to bym na twarz nie polecała, bo czasem może się tak stać że zostanie Ci nieestetyczny dołek. Możesz zastosować punktowo brevo, acne derm, a nawet spirytus salicylowy, bo kwas salicylowy ma działanie przeciwzapalne i wnika w głąb skóry. Maseczka z aspiryny też jest dobra na trądzik http://www.youtube.com/watch?v=dt3JoaN5zgw.

Edytowane przez anttreee
Czas edycji: 2012-05-07 o 19:42
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując