Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-25, 11:41   #29
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: jak postarzyc srebro?? :)

Witam ogólnie wszystkich

Wtrącę kilka słów w temacie określanym tu oksydowaniem.
W całym zagadnieniu termin oksydownie odnosi się do srebra i stali. Oczywiście w obu przypadkach tzw. oksyda jest inna.
Posrebrzane powierzchne można normalnie oksydować jak srebro pod warunkiem, że nie są one zabezpieczone w jakiś sposób.
Odnośnie stali -różne są rodzaje oksydowania. W pewnych przypadkach głównie ozdobne w innych zabezpieczające przed korozją ( np. broń palna ). Złoto i powierzchnie złocone ( złotem a nie czymś innym ) są obojętne chemicznie i o oksydowaniu nie może być mowy. Są już co prawda pewne mikstury barwiące złoto, ale to zupełnie inny temat.
Barwieniu nie podlega także stal chirurgiczna - z tych samych powodów.
Co do reszty metali, wszystkie dają się barwić chemicznie, jedne trwale inne mniej. Odsyłam wszystkich zainteresowanych tematem amatorskiego barwienia metali (i nie tylko) do opracowań pana Stefana Sękowskiego. Na początek proponuję "poguglować" używając nazwiska i imienia które podałem.

Pozdrawiam
/ aramis

Ps. Do Caffi
Z polerowaniem kuleczek można sobie poradzić, są na to sposoby.
A satynowanie srebra polega na nadaniu bardzo delikatnych gęstych rysek, odpowiednio ukierunkowanych, przy pomocy obrotowej tarczy z odpowiedniej włókniny polerskiej. W ten właśnie sposób satynowane są moje wyroby.

Edytowane przez aramis_26
Czas edycji: 2007-08-25 o 11:56 Powód: dodałem
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując