Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-27, 14:17   #25
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dziękujemy

No to mamy:
Wit. C - 60 mg
Wit. E - 10 mg
Wit. A (Beta karoten) - 1250 ug (to takie u z ogonkiem nie wiem co to jest i nie wiem jak to się pisze)
Wit. B6 - 2 mg
Cynk - 15 mg
Selen - 50 ug

Olusia, ile TY bierzesz tego tabletek (czy w czym tam toto jest) dziennie? Dawki ustalone tak, żeby przede wszystkim nie zaszkodzić ale i nie pomóc za bardzo.


Podsumowując powiem tak: wybierając suplement o działaniu przeciwtrądzikowym, na Twoim miejscu skupiłabym się na: cynku (szczególnie w postaci glukonianu cynku - zinc gluconate), selenie i witaminach z grupy B - zwłaszcza B6 i B3, nazywanej też witaminą PP, czyli niacyną oraz B5 - dostępnej w postaci pantotenianu wapnia - calcium panthotenicum (a czy bedą one pochodzić z drożdży, czy nie, to już rzecz zupełnie drugorzedna), poza tym na witaminie A lub betakarotenie, witaminach E i C oraz NNKT (wit. F) w oleju z ogórecznika, wiesiołka, czarnej porzeczki, czarnuszki lub dyni (do wyboru).
Używać tego wszystkiego trzeba by przez minimum 3 miesiące.

Jeśli cera mocno się przetłuszcza możesz spróbować MSM (przyjmuje się, że to preparat bezpieczny w stosowaniu, a dodatkowo wzmocnisz włosy i paznokcie).*


Krzem i selen ogólnie poprawiają kondycję włosów, paznokci i skóry, ale nie wpłyną bezpośrednio na zmniejszenie się wykwitów trądzikowych i wydzielania sebum.

* Edit - przyjmowało się do 2008 roku - w roku 2008 pojawiły się nowe informacje naukowe pozwalające na bardziej wszechstronną ocenę ryzyka stosowania MSM w suplementach diety. Zgodnie z opinią Narodowego Instytutu Leków w Warszawie z dnia 7.01.2008r. MSM jest substancją o nieustalonym bezpieczeństwie stosowania i działaniu, a pożywanie suplementów diety zawierających w składzie metylosulfonylometan może stwarzać zagrożenie dla zdrowia osób stosujących je.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2011-10-16 o 13:33
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując