Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zespół jelita drażliwego
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-17, 18:28   #56
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja tez miałam robioną gastroskopię i nie było wcale żle. Tylko należy uważać jakim sprzętem będą Ci robić . Mnie lekarz rodzinny spytał czy chcę robić w szpitalu czy prywatnie, bo szpital ma stary sprzęt to znaczy taki gdzie pacjent musi współpracowac czli łykać rurkę . Zdecydowaam się więc na prywatne badanie za 100 zł. u pani doktor która ma aparat czy jak to nazwać , który nie wymaga współpracy to znaczy leżysz sbie na boku, masz taki ustnik w buzi żeby nie zamknąć pyszczka, no i znieczulenie przełyku - dalej nie trzeba znieczulać bo reszta przewodu pokarmwego jest niewrażliwa.
Mnie nie bolało, choć nie jest to przyjemne badanie . Miałam też kilka razy odruch wymiotny i czułam rurkę że gdzieś tam idzie sobie wgłąb mnie. I to wszystko ze 3 minutki i koniec. Od razu pobrano mi próbki na helicobacter bo podobno tylko takie badanie jest tu miarodajne - a nie z krwi.
NIE BOLI i NIE MA SIE CZEGO BAC.
Ale ten rodzaj aparatu jest chyba ważny bo mój narzeczony miał robioną gastroskopię kilka lat temu i wspomina masakrycznie - tyle że trzeba wziąc poprawkę na to że był jeszcze dzieckiem więc mógł być po prostu przerażony całą sytuacją, no i mój tata miał dawwno dawno temu i musiał połknąć rurkę i też nie był szczęśliwy.
Ale z moich doświadczeń jest całkiem ok i do przeżycia .
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując