Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-16, 08:03   #2547
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Przybywam z relacją po pierwszej nocy śliwkowej i ....

Ten olej jest niesamowity - nie dość że pachnie ślicznie (krótko co prawda, ale zawsze) to ma takie wlaściwości nawilżające jak żaden inny chyba. Jest cięzki, treściwy (w czasie upałów to może być problem) i niesamowicie intensywnie nawilża i zmiękcza... staram się sobie wlaśnie przypomnieć jakikolwiek inny olej, który mialby tak silne dzialanie i chyba żaden ze znanych mi, śliwce nie dorównuje (ani roża, ani amarantus, ani argan, ani nawet karite - choć temu astatniemu najbliżej). Dla suchej cery to absolutny must have. Jak wstalam rano to jeszcze czulam całkiem mocno tą gładkość, miękkość i nawilżenie (zazwyczaj wszystko wycieram w poduszkę i budzę się rano bez żadnego filmu na twarzy). To jest taki inny rodzaj nawilżenia niż np. przy herbacie - herbatka jest lekka, wchlania się szybko i zostawia taką lekką nawilżoną skórę. Śliwka jet ciężka, wchłania się dłużej, ale też jakby nawilżenie jest bardziej wyczuwalne (co powoduje odruch ciągłego macania się po twarzy ) .


Jedyny minus i nie minus - nie uspokaja mi cery tak jak np herbata (trochę się robestwiłam pod tym kątem przez herbę właśnie). Tak więc dziś na dzień nałożyłam mix herbaciano - sliwkowy i zobaczymy (licze na to, że herbata uspokoi, a sliwka nawilży).

psycha a jak twoje wrażenia?

hydrolat miętowy również mi się bardzo podoba (jestem na etapie plucia sobie w brodę, że nie zamówilam pełnego wymiaru), to jest super opcja na lato odświeża, pachnie przyjaźnie miętowo, z jakąś głębsza nutą w tle (jak w przypadku hydrolatów eko z ecospa) - tylko dlaczego kurcze jest konserwowany phenoxyethanolem???

dziewczyny czy ktoryś ze sklepów ma jeszcze miętę w ofercie?


Zaczęłam już powoli pakować urlopową kosmetyczkę i jadę ze mną póki co na pewno:
1. macerat z herbaty
2. olej ze śliwki
3. hydrolat miętowy, lawendowy, różany (mini wersje)



EDIT: p.s. czy olej sojowy powinien być mleczno-mętny czy mojemu coś się stało?
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora