Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-28, 11:43   #59
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
to co Noor? powinnam do tego wszystkiego dołączyć ten skrzyp?? czy to nei za duzo??
Myślę, że nie zaszkodzi, bo witamina PP (B3) uchodzi za bardzo skuteczną w leczeniu wspomagającym tradziku, ale najpierw idź do apteki i spisz z opakowania, albo ulotki ile tam tych witamin tam jest, bo może się okazać, że one tylko "wzbogacą mocz" (ostrzegam, że po witaminach B sika się na cytrynowo-żółto ).

A jeśli chodzi o sitosterole, to jako substancja jakoś tam jednak wpływająca na poziom hormonów, moim zdaniem powinna być skonsultowana z lekarzem jednak (ale trochę ich jest też w polecanym przeze mnie wyżej oleju z dyni).
Co prawda Łuskiewnik/Rórzański napisał, że: do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych podczas podawania fitosteroli. Zalecana, optymalna dawka fitosteroli to 3-5 mg na kg masy ciała. Wyższe dawki fitosteroli działają silniej estrogennie, antyandrogennie i w ten sposób blokują biologiczny wpływ androgenów na komórki. Fitosterole w dawce ponad 6 mg/kg masy ciała hamują androgenny wpływ męskich horomonów sterydowych, a Justy (mój guru ) dodaje: sitosterol jest dobrze tolerowany, czasem powoduje zaburzenia gastryczne. działanie takie (tzn. obniżanie LDL) jest wyraźne się przy dawkach 2-3g sitosterolu podawane 3 razy dziennie
to uważam, że zamiast łykac kolejna kapsułkę można z powodzeniem podgryzać pestki dyni lub orzeszki pistacjowe (100 mg sitosteroli w 100 g pestek dyni i w 50 g pistacji! Suplementy się przy tym chowają).

Zajrzyj jeszcze tu: http://www.phpbbserver.com/biochemiaurody
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-02-28 o 13:04
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując