Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Roztepy a opalanie?!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-07-26, 11:19   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Roztepy a opalanie?!

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
ja zauważyłam u mnie ostatnio na biuście a slyszałam ze rozstępy we wczesnym stadium mozna usunąc za pomoca peelengu?? to prawda?
skoro piszesz ze masz wczesne stadium rozstępów to jest to faza zapalna. czy te rozstępy są czerwonawe? tak jakby mniej więcej Cię ktoś pociął nożem? jeśli jest faktycznie w pierwszej fazie to rokowania i szanse na wyleczenie są naprawde więcksze i dają lepsze efekty. zeby nie zrobiło Ci się więcej rozstepów smaruj ciało oliwka, natłuszcza i uelastycznia skórę przez co działa profilaktycznie.oczywisci e mozna stosować też inne balsamy uelastyczniające skórę np z elastyną, kolagenem, kwasami AHA, acetazolamidów...no i utrzymywanie stałej wagi ciała..na rozstepy niedawno powstałe bardzo efektowny jest tretinoina , a preparatów z tym kwasem jest wiele, np retin a czy atrederm.no i na rozstepy czerwonosine dpobry jest też kwas glikolowy w steżeniu ok 30 %

Jeśli rozstępy są w stanie zaawansowanym również z pomocną przyjdą peelingi oczywiście głąbokie i mam tu na mysli peelingi kwasem trójchloroctowym - TCA ównież mezoterapie stosuje się przy likwidowaniu pręgów.innym sposobem jest laser, czy mikrodermabrazja.Lepsze efekty w usuwaniu rozstępów daje połączenie metod mezoterapii i TCA. oczywiście wszystko ma za zadanie zmniejszyć nieestetyczność prążków na skórze i niestety nic ne spowoduje ich całkowitego zaniku, ale zmniejszenie wypukłości , zmiejszenie długości i grubości blizenek to też coś.


inne preparaty a rozstepy i cellulit: rilastyil, merola derm biotop.triffadiane...
świetnie działają preparaty dla kobiet w ciąży np eris Pharmaceris M , babydream z rossmana ma także dobre skłądniki , mustella, żel firmy ATW przeciw rozstępom
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując