Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-06, 17:07   #20
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: przebarwienia i słońce?: do Pana Doktora

Szanowny Panie Doktorze
chronię się przed słońcem - SVR 100, nie opalam się,generalnie unikam słońca, nawet nie odsłaniam rąk, dekoltu i nóg (taki ze mnie dziwak!), w przeszłości postępowałam podobnie, z tą różnicą, że kremów z filtrami używam od roku, co prawda wtedy powodem były kompleksy, dlatego nie odsłaniałam ciała i stroniłam od słońca. Piszę o tym wszystkim bo nie mogę pojąć jak postępując w ten sposób modłam nabawiś się tylu przebarwień i to w tak nieoczekiwanych miejscach: piersi (nawet w okolicach sutków!!! a Bóg mi świadkiem, że nigdy ich nie wystawiałam na ekspozycje słoneczną), brzuch (tu rozległe plamy, głownie na lini pod biustem), dekolt, ramiona i góra pleców. Jestem w stanie zrozumieć, że mam je na twarzy i dłoniach, bo te są zawsze odkryte, i jak pisałam kremy stosuję dopiero od roku, ale jakim cudem nabawiłam się ich w miejscach, które ostatni raz eksponowałam może na pocz. liceum, a mam 30 lat. Panie Doktorze o co tu chodzi, czy jest inna przyczyna niż słońce, czy to może się wiązać np. z jakimiś chorobami? Dodam, że jestem dziedzicznie obciążona, wszystkie kobiety, ba nawet mężczyżni mają przebarwienia na dłoniach w mojej rodzinie, tylko, że oni nazywają to plamy wątrobowe, ewentualnie starcze i nic z tym nie robią, nie mówiąc, że eksponują się nieustannie na promienie.
Panie Doktorze, proszę o kilka słów wyjaśnienia
z góry dziękuję
nina
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując