Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Idealne kosmetyki naturalne!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-19, 10:19   #13
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
Nafta pichtowa – Naphta Pichtae: 5-10 ml olejku pichtowego zalewamy 50 ml nafty czystej (najlepiej kosmetycznej); olejek dobrze rozpuszcza się w nafcie. Nafta pichtowa usuwa zaskórniki, roztocze ze skóry (np. nużeniec, dermatophagoides), oczyszcza dokładnie pory, rozmiękcza naskórek, usuwa łój, hamuje wydzielanie gruczołów łojowych. Zapobiega powstawaniu ropni i cyst ropnych, usuwa pryszcze, leczy zapalenie mieszków włosowych i gruczołów apokrynowych. Stosowana przez dłuższy czas usuwa przebarwienia i uelastycznia skórę. Znakomita do leczenia łuszczycy i trądzików oraz do dokładnego demakijażu. Wcierana we włosy zapobiega ich wypadaniu, leczy łuszczycę skóry owłosionej i łupież. Zapobiega łamliwości i rozdwajaniu włosów, przywraca naturalny połysk i puszystość włosów.

dzięki za link, zainteresował mnie ten przepis, muszę wypróbować!
Ten przepis brzmi dla mnie jak zbawienie, ponieważ mam problemy z zaskórnikami. W związku z tym mam pytanie: Po wybełtaniu tego ojejku z naftą co dalej? nakładam na twarz i zmywam po jakim czasie a może nie zmywam? i jak zmywam to czym? wodą, tonikiem?
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując