Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odczuwacie kryzys gospodarczy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-08-15, 13:20   #74
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Oszczędzający Norwegowie są jasnym sygnałem, ze złe czasy już nastały. Uwierzcie. (oni normalnie nie oszczędzają).

Obserwuje to samo co Kaledonia, plus w pracy więcej pacjentów zaczyna skladac rozmaite wnioski o zapomogi/dopłaty a nawet rentę. Co chwile dostaje jakieś papierzyska z NAV do wypełnienia w kolejnej sprawie. Inni z kolei szukają dodatkowej pracy po godzinach.



Ja np. dostałam należną podwyżkę, która w całości zeżarła mi inflacja i podatki. Kolejne wyrównanie pensji skończy się zapewne tak samo.



I ja i wszyscy, których znam, korzystają ze wszystkich możliwych rabatów, zniżek, kart lojalnościowych etc. Co niepotrzebne, idzie na sprzedaż. Widzę tez zwiększony ruch w naszej słynnej appce TGTG z innego tematu.



Również się cieszę, ze mieszkam w bloku bo dzięki temu nie rujnuje mnie (jeszcze) rachunek za prąd. Jeśli proroctwa VG sprawdza się i zima kilowat będzie kosztował 10 nok, to zostanie nam suchy chleb i świeczki. Tu nb nie ma alternatywy w postaci gazu czy węgla.



Porównywanie wysokości inflacji na papierze w różnych krajach nie ma imho sensu - bo nie odzwierciedla codzienności.
Oczywiście, że nie odzwierciedla. Polacy zarabiają na waciki, więc dla nich każda podwyżka to tragedia ( statystycznie). Bogatsze kraje mają przyzwoite zarobki, więc mają bardzo duże pole do zmiany nawyków i oszczędzania.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując