Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas pirogronowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-30, 21:28   #129
ola_le
Przyczajenie
 
Avatar ola_le
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas pirogronowy

Cytat:
Napisane przez ptysiol Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko jeszcze odnośnie przebarwień...o ile powinny się rozjaśnić i kiedy będzie widoczny efekt?póki co na policzkach tam gdzie miałam przebarwienia mam czerwone plamy po zabiegu były bardzo intensywne teraz troche mniej ale ciagle są znacząco widoczne...I jeszcze jedno pytanko...jak długo mam unikać słońca?w sumie poki co pogoda mi sprzyja ale boję się że za pare dni wyjdzie słonko a ja będę musiała siedzieć w domku. Dermatolog nie wspomniała mi o stosowaniu kremu z filtrem i zastanawiam się czy to konieczne?jak tak to jaki polecacie do cery tradzikowej?pozdr
Co do przebarwień to nie wiem kiedy Ci się rozjaśnią, myślę, że może juz po 3. zabiegiu pojawiać się zaczną widoczne efekty. Nie wiem jak mocne masz przebarwienia. Ale moja dermatolog powiedziała mi, że ja kwasem pirogronowym - nawet 50% - nic nie osiągnę, że jest on zbyt słaby. Że na przebarwienia i blizienki potrądzikowe to tylko mocne peelingi np yellow peel albo laser...
Hmm... Ja jednak myślę, że kwas pirogronowy też coś pomoże i osobiście widzę małą poprawę, a jak mówię jestem dopiero świeżo po 2 zabiegu..
Powiem wam, że czasem mnie rozwalają ci wszyscy mądrzy dermatolodzy.. Każdy mówi co innego... Szkoda tylko, że zapominają o takim ot szczególe, żeby o filtrach powiedzieć.
A przecież filtry przy kwasach to podstawa. Skóra się łuszczy, odsłania i trzeba ją chronić od słońca żeby sobie kolejnych przebarwień nie porobić. A promienie UVA przenikają chmury i są niebezpieczne nawet w dni bez słońca. Na pewno trzeba używać mocnych filtrów przez cały czas stosowania kremów z kwasami, a także w czasie robienia serii peelingów. A potem jak się odstawi to też jeszcze przez 30 dni, bo tyle trwa okres pełnej regeneracji skóry.
Poczytaj na formu biochemii kosmetycznej o filtrach, można się wiele ważnych rzeczy dowiedzieć od innych dziewczyn. Mnie tez nigdy żaden dermatolog, ani żadna kosmetyczka o tym nie wspominała. Wszystko wyzytałam tutaj.
A wracając do Twojego pytania - do cery trądzikowej polecam Ci Avene Cleanance Solaire SPF40. Sama go używam, nie jest zbyt ciężki- jak na filtr - nie tłuści zbyt mocno. Jestem z niego bardzo zadowolona, ale każdy musi sobie znaleźć swój, podpasować
ola_le jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując