Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odczuwacie kryzys gospodarczy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-08-15, 10:08   #73
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89318024]No właśnie, więc nie ma co porównywać do Polski. Może oszczędzają bardziej bo się boją gorszych czasów, a nie że już te czasy nastały.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Oszczędzający Norwegowie są jasnym sygnałem, ze złe czasy już nastały. Uwierzcie. (oni normalnie nie oszczędzają).
Obserwuje to samo co Kaledonia, plus w pracy więcej pacjentów zaczyna skladac rozmaite wnioski o zapomogi/dopłaty a nawet rentę. Co chwile dostaje jakieś papierzyska z NAV do wypełnienia w kolejnej sprawie. Inni z kolei szukają dodatkowej pracy po godzinach.

Ja np. dostałam należną podwyżkę, która w całości zeżarła mi inflacja i podatki. Kolejne wyrównanie pensji skończy się zapewne tak samo.

I ja i wszyscy, których znam, korzystają ze wszystkich możliwych rabatów, zniżek, kart lojalnościowych etc. Co niepotrzebne, idzie na sprzedaż. Widzę tez zwiększony ruch w naszej słynnej appce TGTG z innego tematu.

Również się cieszę, ze mieszkam w bloku bo dzięki temu nie rujnuje mnie (jeszcze) rachunek za prąd. Jeśli proroctwa VG sprawdza się i zima kilowat będzie kosztował 10 nok, to zostanie nam suchy chleb i świeczki. Tu nb nie ma alternatywy w postaci gazu czy węgla.

Porównywanie wysokości inflacji na papierze w różnych krajach nie ma imho sensu - bo nie odzwierciedla codzienności.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując