Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szatan
Wątek: Szatan
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-25, 13:58   #63
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Większość z tych ludzi nie wierzyło w Boga
Większość? Czyżby smierć kliniczna w przeważającej częsci zdarzała się wyłącznie ateistom?
Zmiany chemiczne w mózgu mogą wywoływac halucynacje. Schizofrenicy tez przysięgna, że ich majaki sa rzeczywiste.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o protony itp i ich składniki bo to było jasne od dawna. Chodzi mi o jądro atomu w okół którego te maluchy krążą
Gdyby cię czytała twoja nauczycielka fizyki zapadła się ze wstydu pod ziemię.
Jądro atomu składa się z protonów i neutronów a wokół jądra krążą elektrony. I elektrony i protony i neutrony zbudowane są z leptonów, kwarków.
Wiedza ta jest znana od początków XXw. Neotrony i protony obdarzone są masą, więc jądro atomu nie jest tylko energią.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Skoro energia nie jest inteligentna, a my się z niej składamy- nie jesteśmy inteligentni? Nie mam czasu teraz za bardzo się nad tym rozwodzić- za dużo tłumaczenia
Aleś zapętliła. Skała, ziemniak i prątek gruźlicy mają inteligencję równą boskiej czy też ludzkiej, bo tworzą je te same atomy, co ludzi?
Chyba musisz sobie to jeszcze dopracować.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość

A skąd różne zasady postępowania, wartości itp? Ludzie to wymyślają Prorocy sobie wymyślają zasady i wmawiają, że to od Boga- i tak powstała religia..
Kiedyś porównywałam to do góry. Szczyt jest jeden, ale dróg do niego- setki..
Ok. w takim razie do czego ograniczasz działanie swojego boga? Do tego żeby tylko był? Bo ani nie wpływa na twoje życie, ani nawet nie zauważa że istniejesz, jest mu wszystko jedno jak zyjesz i jakie wartości wyznajesz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując