Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Feminatywy i inne zaimki neutralne pod względem płci - dyskusja.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-12-30, 10:56   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Feminatywy i inne zaimki neutralne pod względem płci - dyskusja.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Trochę mi tak dziwnie mówić dlatego zapytałam. I czy to jest obraźliwe dla pielęgniarki? Co prawda do pielęgniarza nie powiem bracie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dla wielu jest może nie tyle obraźliwe, co okropnie anachroniczne i nieadekwatne do obecnych czasów oraz świeckiego charakteru zawodu. Nikt z nas nie jest w zakonie ani nie składał żadnych ślubów, żeby być nazywanym "siostrą". To jest częściowo na takim samym poziomie, jak kiedy personel zwraca się starszych pacjentów per "babcia" albo "dziadek " tylko niesie jeszcze dodatkowo skojarzenie z kościołem.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Zależy pewnie od osoby, moja mama nigdy nie miała z tym problemu. Powiedziałabym raczej że to pieszczotliwe określenia , bo często pacjenci tam je kur**ją i wyzywają. Jak nieraz opowiadała różne sytuacje, to włos się na głowie jeżył.
No nie, to nie jest pieszczotliwe określenie. Zresztą czy ktoś chce być pieszczotliwie określany w pracy. Nie znam zadnej pielęgniarki poniżej 35 r.ż. która by się przedstawiała jako siostra.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując