Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szyja. Jak o nią dbacie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-02, 18:23   #23
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Znalazłam właśnie artykuł na temat pielęgnacji szyi, ale właściwie prawie wszystko to co tam jest napisane wcześniej już wymieniłyśmy Niestety link sie nie wkleja, więc skopiuje wycinek:

"Traktuj skórę twarzy i szyi jednakowo. Kiedy nawilżasz twarz, poddajesz ją zabiegowi kosmetycznemu nie pomijaj szyi, będzie ci za to wdzięczna.

Ponieważ skóra szyi jest o wiele cieńsza, znacznie bardziej bezbronna jest wobec promieni słonecznych. Dlatego wychodząc na dwór w słoneczny dzień, upewnij się że dokładnie nasmarowałaś kremem z filtrem nie tylko twarz, ale również szyję i dekolt.

Codziennie masuj swoją szyję, delikatnie wykonując płynne ruchy- zawsze od dołu ku górze szyi. Używaj do tego kremu, aby ręce ślizgały się po skórze i nie rozciągały jej nadmiernie. Wzmocni to mięśnie, poprawi jedrność skóry oraz polepszy jej ukrwienie.

Postaraj sie przywyknąć do spania na niskiej poduszce, tak aby w czasie snu szyja była rozciagnieta, a nie podkurczona do piersi.

Staraj się systematycznie dbać o mięsnie szyi, ćwicz jogę i zadbaj o prawidłową postawę ciała. Nic nie przedłuży młodości szyi jak wyprostowane plecy i uniesiona broda."

A jeśli chodzi o konkretne kosmetyki to obecnie stosuję wieczorem krem na szyję i dekolt Ziaji aretina Q.

Lubię też kremy ATW np. ten:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=105556

Typowych silnych kuracji mających ujędrnić szyję nie stosowałam póki co, więc w tej kwestii wiele nie pomogę niestety

Słyszałam jedynie, że ta maseczka z oleju (dla suchej, szorstkiej skory) stosowana na noc daje dobre rezultaty.
Można do niej np. dodać naturalną wit E z kapsułek żeby wzmocnic efekt.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując