Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - KRÓJ Sukienki obcislej i Gorset
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-03, 10:27   #25
czerwona84
Raczkowanie
 
Avatar czerwona84
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 51
Dot.: KRÓJ Sukienki obcislej i Gorset

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Hej Justyna i inne dziewczyny http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif,
sukienka gorsetowa jest podstawa! Z niej zrobisz ladna forme i masz gorset lub kiecke bez ramiaczek.
Mam kostrukcje, ale ona jest po niemiecku.
Po polsku mam zwykla sukienke, przesle kostrukcje.

Zwykla, podstawowa sukienka jest zawsze troszke luzna ( ze 2, 3 cm) dlatego do gorsetowej sukienki wystarczy tylko odjac te cm jako zaszewki. Najlepiej wymiezysz na obcislej sukience, która juz masz wdomu ( nie moze byc z materialu strech, musi byc z bawelny lub lenu) albo, tak jak ja zawsze, na sobie. Jak juz zrobisz te zaszewki, to wystarczy miarka zmiezyc linie taliowa i biodrowa, i zobaczyc czy sie zgadza z Twoja talia i biodrami.
Przesylam:
Kostrukcje z ksiazki polskiej, moja konstrukcje ze szkoly ( widac troche inna od tej polskiej!) i jak juz odmienicie zaszewki, tak jak na MOJEJ to bedziecie mogly tez odmienic na sukienke gorsetowa( lub gorset)
Do Gorsetu:
Jak widac, na linii taliowej napisalam miary: 8,5cm + 10cm + 7,5cm + 10,5cm =36,5cm x2 = 73cm i taki powinien byc obwód talii osoby, dla której bylo skonstruowane.
Najlepiej zawsze wszystko szyc z bylejakiego materialu do sprawdzenia zeby nie zmarnowac dobrego materialu, dopiero jak wszystko bedzie ok to z niego uszyc.

Cos nie umie dobrze tlumaczyc http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif

Pozdrawiam

PS: JAk Wam kostrukcja dobrze wyjdzie, i tez gotowy gorset bedzie pasowal, kupcie sobie duzy karton i przyklejcie konstrukcje ( przód i tyl osobno) na ten karton. wtedy wystarczy tylko odmalowac na papier do konstrukcji i na nim odmieniac!
hej jestem tu poraz pierwszy i jak czytam twoje rady to jak widze znasz sie na tym ....
chce uszyc sobie (jak mi sie wydaje) prosta sukienke
nie wiem czy mnie zrozumiesz jak ci ja wytłumacze ..ale spróbuje ..
chce zeby była bez ramiaczek wiec góra bedzie prosta ,pod biustem chce wszyc tasiemke z kokardka, idac w doł chce zeby była od bioder troche rozszerzana a jej długos konczaca sie przed kolanami , mam juz biały materiał -nie rozciagliwy ale nie wiem jak ja skroic, zeby nie zepsuc materiału potrzebuje jakiejs rady ;p
była bym ci wdzieczna
czerwona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując