Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - KRÓJ Sukienki obcislej i Gorset
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-02-12, 11:49   #2
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
KRÓJ Sukienki obcislej i Gorset

Hej Justyna i inne dziewczyny ,
sukienka gorsetowa jest podstawa! Z niej zrobisz ladna forme i masz gorset lub kiecke bez ramiaczek.
Mam kostrukcje, ale ona jest po niemiecku.
Po polsku mam zwykla sukienke, przesle kostrukcje.

Zwykla, podstawowa sukienka jest zawsze troszke luzna ( ze 2, 3 cm) dlatego do gorsetowej sukienki wystarczy tylko odjac te cm jako zaszewki. Najlepiej wymiezysz na obcislej sukience, która juz masz wdomu ( nie moze byc z materialu strech, musi byc z bawelny lub lenu) albo, tak jak ja zawsze, na sobie. Jak juz zrobisz te zaszewki, to wystarczy miarka zmiezyc linie taliowa i biodrowa, i zobaczyc czy sie zgadza z Twoja talia i biodrami.
Przesylam:
Kostrukcje z ksiazki polskiej, moja konstrukcje ze szkoly ( widac troche inna od tej polskiej!) i jak juz odmienicie zaszewki, tak jak na MOJEJ to bedziecie mogly tez odmienic na sukienke gorsetowa( lub gorset)
Do Gorsetu:
Jak widac, na linii taliowej napisalam miary: 8,5cm + 10cm + 7,5cm + 10,5cm =36,5cm x2 = 73cm i taki powinien byc obwód talii osoby, dla której bylo skonstruowane.
Najlepiej zawsze wszystko szyc z bylejakiego materialu do sprawdzenia zeby nie zmarnowac dobrego materialu, dopiero jak wszystko bedzie ok to z niego uszyc.

Cos nie umie dobrze tlumaczyc

Pozdrawiam

PS: JAk Wam kostrukcja dobrze wyjdzie, i tez gotowy gorset bedzie pasowal, kupcie sobie duzy karton i przyklejcie konstrukcje ( przód i tyl osobno) na ten karton. wtedy wystarczy tylko odmalowac na papier do konstrukcji i na nim odmieniac!
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując