Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ziołolecznictwo a trądzik
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-27, 10:09   #10
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

i znów zakup przesunął mi się na dzisiaj, ale już jestem przygotowana do wyjścia, a powiedz mi northwestpassage - w jakich ilościach kupowałaś te ziółka na poczatek? zakładając że w ciągu dnia wsypujemy trzy łyżki stołowe ( trzy szklanki naparu ). Ja to mam same dylematy heheh

I jak dokładnie wygląda wasza pielęgnacja?Podzielę się swoją, bo wiadomo leczenie buzinki jest kompleksowe i musi ściśle współgrac z pielęgnacją oraz zywieniem.

1) myję buzie olejkiem pomarańczowym z Biochemii Urody- nei podrażnia mnie tak jak standardowe żele do buzi- cena: 120ml- 8,50zł ( zużyłam już trzy opakowania )- bardzo wydajny produkt

2) po myciu przemywam twarz hydrolatem żeby była ztonizowana, odzyskała własciwe pH- link do hydrolatów powyżej

3) Krem- nakładam AA Therapy trądzik- Krem matujący na dzień z kwasem azelainowym i witaminą A- do skóry trądzikowej i łojotokowej- kupuję w super-pharm za 23,49zł- bardzo dobry, łagodny krem, który absolutnie nie przesusza twarzy, jest po nim gładziutka i zrelaksowana- przy czym sięnie błyszczy- jest to krem hypoalergiczny

4)jak przychodzę z domu czy też na noc po umyciu buzi nakładam Avene Clean- Ac - Krem nawilżający i łagodzący podrażnienia- pielęgnacja towarzysząca kuracji przeciwtrądzikowej - 40ml- 54,99zł - jest to nienajtańsza firma, ale za to bardzo dobrze tolerowana przez skórę trądzokową i potrądzikową. Ich kosmetyki są na bazie wody termalnej, super wnikają w naskórek, po nich schodzą wszystkie łuski- osoby które się leczyły wiedzą o czym mówię;D

to tyle z kupnych rzeczy, akurat dużo robionych w domu mi się pokończyło, ale bardzo lubię i normalnie stosuje:

5) olej ( tak olej!) ekologiczny z konopy ( 50ml zmieszałam z kroplami eterycznymi wskazanymi dla cery tłustej i mieszanej ) => powstałą mieszankę nakładam parę kropel na dłonie i mieszam z odrobiną żelu hialuronowego 2% z alantoniną i pantenolem z BU- nakładam na twarz- super regeneruje wyjałowiony naskórek, nie jest komedogenne- nie powoduje zatykania porów

6) jak jest u was z filtrami? jakoś nie mogę się do nich przekodowac, bardzo nie lubię nakładac na krem na dzień jeszcze krem z filtrem , mam wrażenie że mam jakąś tonę na sobie- ale używam ( nie codziennie..) Biodhermę AKN - emulsję w sprayu SPF 30...

Teraz coś od was
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując