Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-28, 21:09   #443
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,


Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu:


Lierac, Mat-Chrono, Creme Regenerante (Krem regenerujący na noc):


Water (Aqua), Ethylhexyl Ethylhexanoate, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract*, Cyclopentasiloxane, Arachidyl Alcohol*, Behenyl Alcohol*, Arachidyl Glucoside*, Glycerin*, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Nylon-12, Salicylic Acid, Glycereth-26, Nylon-6/12, Butylene Glycol, Hydrolysed Rice Protein*, Hydrolysed Wheat Protein*, Carbomer, Sodium Stearate, Sodium Chloride, Zinc Gluconate, Polypropylene, PEG-10 Rapeseed Sterol*, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Titanium Dioxide (CI 77891), Laureth-7, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Xanthan Gum, Retinyl Palmitate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol*, Tromethamine, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Yellow 5 (CI 19140), Green 5 (CI61570).
* botanical origin


Niestety nie zapytałam wcześniej - zakupiłam i powoli zaczynam żałowac. Mam cerę mieszaną (świecenie, zaskórniki, grudki), lekko przesuszoną. Źle się czuję z tym kremem na twarzy - trzeba ostrożnie nakładać bo ma tendencje do wałkowania się. Boję się używać na dłuższą metę.. Posmaruję jednego wieczoru a następnego wracam do effaclar H. Krem za 100 zł - i chyba wydatek wyrzucony w błoto...

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Poproszę również o pomoc w analizie kolejnego kremiku (głównie pod względem zapychania) - byłby to kolejny duży wydatek - a nie chciałabym już kupować w ciemno... I jak te dwa kremiki wypadają w porównaniu ze sobą?


SVR Hydracid C20 krem,
INCI: Aqua (Purified Water), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Myristyl Alcohol, Sorbitol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Xylitylglucosides, Pentylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Myristyl Glucoside, Dimethicone, Anhydroxylitol, Xylitol, Xanthan Gum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Citric Acid, Sodium Citrate, Silica, Propylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance) CI 15985.


Dodam może, dla rozjaśnienia sytuacji, że mam 26 lat i jestem po domowej mikrodermabrazji Vichy (raczej nieskuteczna...). Szkoda słów. Na dzień używam obecnie próbki Effaclar M - ale jestem przywiązana do Vichy Normaderm - jak dla mnie się sprawdza. Na noc używam Effaclar H no i "próbuję" tego nieszczęsnego Lieraca (co z nim nie tak?).

Bardzo dziękuję ( z góry) za szybkie udzielenie pomocy

Edytowane przez justysd
Czas edycji: 2009-03-02 o 19:26
justysd jest offline Zgłoś do moderatora