Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - &&** Prawie jak samoopalacz.... **&&
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 09:27   #24
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: &&** Prawie jak samoopalacz.... **&&

Cytat:
Napisane przez Xantia
Ja pamiętam, że za czasów mojej szkoły średniej popularne było przyciemnianie skóry takim środkiem co się go kupowało w aptece (bez recepty oczywiście). Były to takie kryształki, pakowane w saszetki. Rozpuszczało się je w wodzie i przemywało twarz wacikiem. Jednak naprawdę było niemożliwością nałożyć to cudo równomiernie, żeby nie porobić sobie różnych odcieni brązu na ciele hihihihihi. Niestety nie pamiętam jak nazywał się ten specyfik.

Nie polecam stosowania - podałam to jako ciekawostkę raczej.
Nie był to czasem nadmanganian potasu? Dezynfekcja i koloryzacja w jednym


Do twarzy używam toniku Bielendy - efekt nie jest spektakularny, ale mi zależy nie tyle na sztucznej opaleniznie, co na poprawieniu kolorytu cery. Zastanawia mnie ta kąpiel brązująca. Nie jest to jakiś skomplikowany i drogi zabieg (kora dębu oraz liście i łupiny orzecha włoskiego są do kupienia w sklepie zielarskiem), może warto wypróbować. Na pewno lepiej to zrobić teraz, gdy chodzimy w grubych swetrach, niż gdy się ociepli i zaczniemy zrzucać ubrania. Trochę się obawiam smug na ciele, chociaż podobno to orzechowe zabarwienie ładnie zmywa ocet. Zresztą, jeśli samoopalacz nałoży się nieumiejętnie - zacieki też się tworzą. Coś o tym wiem... :P
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując