Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-15, 07:32   #3884
wasalska
Przyczajenie
 
Avatar wasalska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stąporków
Wiadomości: 18
GG do wasalska
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
a co to za genialna porada-wyciagając i wkładając kolczyk tylko podrażnia kanał prezkłucia-a maść zastosowac dopiero po konsultacji z dermatologiem
a powiązania spirytusu i wody utlenionej z igraca nie rozumiem w takim kontekscie jak sie wczesniej pojawił
wszystkie dziewczyny pisza że przemywają woda utlenioną lub spirytusem,a tak NIE WOLNO!!! Więc napisałam co im grozi... Sama napoczatku przemywałam woda utlenioną to było jeszcze gorzej z moim pepkiem.. Woda utleniona najpierw zmiekcza skóre a potem wysusza to jak ten pepek ma sie zagoić jak cały czas ROZWALAMY TĄ RANKĘ????? Trzeba uzyważ octaniseptu i soli fozjologicznej!!!! Czy dotarło??: confused:[/quote]

witam wszystkich w tak piękną i słoneczną niedziele.moja porada wczorajsza z wyjęciem kolczyka albo noszenia go tylko w nocy itd. była wzięta z innego forum.Napisała to laska która miała taką gulkę tylko że ją to bardzo bolało i robiła tak jak napisałam wyżej i gulka znikła. do dzisiejszego dnia ma spokój.Także myśle że najlepiej będzie koleżanko jak pójdziesz do specjalisty.Każda nasza rada może być dobra ale najlepiej poradzić się kogoś kto wie więcej na ten temat od nas wszystkich.

Jeśli chodzi o wodę utlenioną to stosuje się w pierwszych dniach po przekłuciu (bynajmniej ja tak robię) aby ranę odkazić 2 razy dziennie i przemywam okolice rany solą fizjologiczną. a po ok tygodniu mam zastosować jedną saszetkę maści tribiotic ale już nie używać wody utlenionej.
Każda kosmetyczka lub pierceman ma swoje sposoby i zalecenia co do pielęgnacji rany po przekłuciu.Wiem to bo dużo przejrzałam stronek o tym temacie i każdy praktycznie pisze coś innego.
wasalska jest offline Zgłoś do moderatora