Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 10:21   #170
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Justy
hmm, ogólnie jest problem z nazewnictwem, jest dużo synonimów i łatwo się to wszystko miesza:
w "Lekach współczesnej terapii" z 1999r jako wit.PP czyli nikotynamid czyli niacynamid czyli amid kwasu pirydyno-3-karboksylowego nie ma podanego działania rozszerzającego naczynia krwionośne, a przy dawkach powyżej 3g lub przy długotrwałym podawaniu moze uszkodzić watrobę. wśród preparatów zawierajacych tę substancję jest wymieniona Vit.PP z glaxo, Plivy kraków i polfy kutno.

natomiast kwas nikotynowy też jest uznawany za wit. z grupy B, ale nie jest nazwany wit.PP a jego inne synonimy to min. niacyna, kwas 3-pirydnokarboksylowy. ma silnie rozszerzać naczynia obwodowe krwionośne (uderzenia gorąca), działa zółciotwórczo, w dużych dawkach obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu; oprócz flushingu w działaniach niepożądanych ma uaktywnienie choroby wrzodowej żołądka, zaburzenia rytmu serca i czynności watroby.
No, że też mi nie przyszło do głowy sprawdzić po prostu w "Lekach Wsp. Terapii" Przecież one nawet zastosowanie mają inne. Dzięki za sprowadzenie na Ziemię z przestrzeni internetu.
Czyli Niacin nie! Niacinamide tak! (albo inaczej kwas nikotynowy - nie; amid kwasu nikotynowego - jak najbardziej).

A patrz co tu jest wypisane: jako B3 jest i kwas i amid http://www.encyklopedia-witamin.fao.pl/b3.html , to jak się ma nie pomylić?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując