Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Znalazłam sposób na tłustą cerę!!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 11:38   #238
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Cytat:
Napisane przez erysipelothrix Pokaż wiadomość
Ja też postanowiłam spróbować wczoraj zakupiłam oliwkę no i po peelingu kawowym całego ciała posmarowałam się i potwierdzam świetnie się sprawdza!Potem użyłam do twarzy i rzeczywiście mat po odciśnięciu chusteczką był!Dziś rano powtórzyłam aplikację no i zobaczymy dam znać po jakimś czasie!A dziewczyny gdzie mogę znaleźć opisy tych olejków które są w składzie?chyba że napiszecie coś szybko same?
Wiem na pewno, ze olej sezamowy zawiera skwalen, ktory jest jednym ze skladnikow plaszcza lipidowego skory. Jego nasycona, dostepna w kosmetykach forma (skwalan) miesza sie z PTS (Plaszczem Lipidowym Skory), przez co zmniejsza utrate wody, zwieksza odychanie komorkowe, nie alergzuje i jest naturalnym srodkiem zmiekczajacym. Zawartosc skwalenu w oleju sezamowym jest jednak mala i wynosi ok. 0,003- 0,011%, dlatego rezultaty nie sa natychmiastowe i oszalamiajace.
Co do oleju ze slodkich migdalow nie orientuje sie zbyt dobrze.
Znalazlam jego opis na pewnej stronie o masazu
Cytat:
Oleum Amygdalae dulcium (olejek migdałowy)
ma postać syropowatej jasnożółtej cieczy
o łagodnym, słodkawym smaku i zapachu. Otrzymywany z nasion migdalowca Prunus amygdalus.Olejek migdałowy jest stosowany przy fabrykacji likierów, w przemyśle kosmetycznym (perfumy, mydła, kremy) oraz w przemyśle farmaceutycznym do aromatyzowania leków, do produkcji wody migdałowej oraz jako podłoże i rozpuszczalnik kremów i maści. Olej migdałowy (rozcieńczony, np. z olejem lnianym lub tranem w proporcji 1:1) stosuje się w leczeniu oparzeń, ran, owrzodzeń żylakowatych, stanów zapalnych skóry. Działa silnie odkażająco, przeciwzapalnie, oczyszczająco, rozmiękczająco, przeciwgnilnie, przeciwświądowo i lekko przeciwbólowo. Doskonale leczy spękane stopy i dłonie oraz spierzchnięte wargi. Niezastąpiony w leczeniu przewlekłego złuszczania naskórka w małżowinach usznych i przewodach słuchowych. Zalecany do wcierania w klatkę piersiową i w szyję przy katarze, kaszlu, przeziębieniach, zapaleniu oskrzeli i w grypie.
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując