Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szydełko - podstawy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-03, 20:20   #172
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez sniff Pokaż wiadomość
Heledore, śliczna sukienka! Robię na szydełku od jakiegoś czasu, ale nigdy nie miałam okazji robić czegoś z takiego - mam na myśli powtarzające się elementy, które potem trzeba by połączyć w całość... ;P I tu mam problem: robić osobno takie małe kwadraciki i potem łączyć w całość, czy jakoś jechać całościowo, ale nie wiem jak wtedy zapanować nad kształtem, który ewidentnie ta sukienka powinna zachować.
Czy któraś z bardziej doświadczonych użytkowniczek mogłaby nakreślić ideologię?
Sniff ale to nie jest sukienka z elementów Owszem, kwiatuszki przy dekolcie i na dole trzeba zrobić osobno, ale na tym elementy się kończą Cała sukienka zrobiona jest wg wzoru nr 2. wzór 3 to rąbek.

Jeśli zaś chodzi o elementy to - z tego co czytałam, bo sama jeszcze nie robiłam - robi się całą kupę elementów a potem zszywa igłą lub przy użyciu szydełka. Jednak warto pogrzebać w necie, bo często są sposoby aby coś, co teoretycznie wymaga dłubaniny, zrobić jednak bez odrywania nitki
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując