Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - HITY mineralne
Wątek: HITY mineralne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-19, 18:43   #21
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: HITY mineralne

Wątek się rozkręca

Testuję już minerały przeszło rok, moja przygoda z nimi zaczęła się dzięki frantic Mam skórę suchą, często zdarza mi się czuć jej ściągnięcie, tłuści się trochę na policzkach przy skrzydełkach nosa i na czole.

1.Podkłady
  • Blusche, Vanilla Latte, formuła Original Matte: jest to mój KWC wśród podkładów. Podkład jest istotnie matowy, nie ma zbędnych drobinek, nie robi efektu maski, ładnie stapia się z cerą i przyzwoicie utrzymuje
  • Everyday Minerals, Fair Neutral i Golden/Olive Fair formuła matte i original glo. Kolor zalezy od stopnia mojej opalenizny. Original Glo jest dla mnie typowo rozświetlającą formuła, na dnie po "nieprzespanych nocach", matte to taka "codziennego" uzytku. Zadowolona jestem z ich krycia, (ale zdecydowanie jest ono średnie, osoby wymagajace dużego nie bedą pewnie zadowolone) trwałość mogłaby być lepsza, szczególnie tej drugiej. Bardzo cieszy mnie dostępność na EDM tak jasnego koloru jak Fair Neutral. Jest on odpowiedni dla wielu bladolicych w tym i mnie.
  • Earthen Glow Minerals, Susan, Youthful Glow. Dopasowanie w tej firmie opierając się na zdjęciach ze strony to niezłe wyzwanie. Mnie na szczęście udało się dość szybko. Formuła jest zdecydowanie lekka i trzeba nalożyć więcej warstw, by osiągnąć lepsze krycie. Jest to podklad zdecydowanie rozświetlający, więc antyfanki drobinek nie będą z niego zadowolone. Jak dla mnie to fajnie się sprawdza, kiedy nie mam większych niespodzianek i problemow z cerą. Tapetę nim ciężko zrobić.

2.Cienie
  • Everyday Minerals Silver Gray. Dla średniej blondynki rozjaśniony troche cieniem Blonde idealnie nadaje się do podkreślenia/pogrubienia brwi. Nie wybijaja się z niego rude ani czerwone tony. Nadaje się też do robienia kresek (nie robię nigdy czarnych, bo wygladam komicznie) i akcentowania zewnętrznych koncików oczu. Jest dobrym zastępstwem dla osób, które wyglądają źle z czarnymi kreskami z racji jasnej cery czy włosów. Trwałość ma bardzo dobrą.
    Generalnie dużo o cieniach powiedzieć nie mogę, bo rzadko ich używam, ale zadowolona jestem z perłowych i matowych EDM (drobinkowe moim zdaniem duzo gorzej się trzymają)

3. Róże/Rozświetlacze/Brązery
  • Everyday minerals Nick Nack, Snuggle, Pink Ribbon. Do trwałości nie mam żadnych zastrzeżeń, lubię je za kolor i delikatność/
    Aussie Perk Me Up, Wet Sand, Pearl Beige. W zalezności od okazji - Wet Sand ma duże drobinki, a pozostałe dwa zdecydowanie mniejsze i subtelniejsze. Idealne na codzień/
    Waffle Cone, Viki's Radiant Creation, Soft bronzer, Morning Cup. Pierwsze Dwa dają świetny efekt muśniętej słońcem buzi, a dwa ostatnie są bardzo dobre do modelowania. Do trwałości również nie mam zastrzeżeń.
  • Buff'd Petal za kolor, trwałość i nie ocieplanie się na twarzy/
    Daylight za złoty glow
  • Earthen Glow Minerals Hope za naturalne efekt, Thoughts, bo przypomina mi ulubionego Nick Naca z EDM, Berries&Cream za śliczny niewinny odcień z pięknymi iskierkami. Te róże są imo bardzo dobrze napigmentowane.

4.Pudry/primery
  • Everyday Minerals Natural Reflections Cool Pink i Fair - nadają bardzo lekki glow
  • Earthen Glow Minerals Soft Focus translucent, wygładza buzię/
    primera, którego moglabym nazwać hitem jeszcze nie znalazłam

5.Korektory
  • Everyday Minerals Sunlight. Nie znalazłam jeszcze lepszego korektora pod oczy niż właśnie ten. Ukrywa cienie całkiem nieźle, położony na krem kopatybilny ze skórą nie wchodzi w zmarchy.
    Intensive light (niestety wycofany już), jak dla mnie idealny na niespodzianki.

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-12-05 o 11:32
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując