Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-09, 14:58   #241
Bekah
Raczkowanie
 
Avatar Bekah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 61
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Witam,
co do listy kosmetyków bez SLS, to może przydać się Aloe Gentle Facial Wash The Body Shop. Nie ma go niestety na KWC, ale mam go w domu, wiec sprawdziłam empirycznie. Jest jeden problem - na etykiecie piszą, że jest soap-free, natomiast SLS jest dalej w składzie. Podaję linka:

http://www.thebodyshop.com/bodyshop/...012#detailtabs

i skład:
Water, Aloe Barbadensis Gel, Sodium Cocoamphoacetate, Pentylene Glycol, Sorbitol, Disodium Cocoyl Glutamate, Butylene Glycol, Glycerin, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Cocoyl Glutamate, Dimethicone Copolyol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol.

A oto opis producenta:
Rich, yet mild soap-free cleansing foam that gently rinses away make-up, impurities and grime. Soothing and calming on sensitive skin. Dermatologically approved and clinically proven as suitable for sensitive skin.

W sumie to pianka, więc wypada, żeby się pieniła, tylko ciekawi mnie, po co producenci kosmetyków wypisują takie wierutne bzdury. Znaczy wiem, po co, ale to jest takie przykre. :| Pomyślcie sobie o tych milionach biednych kobiet, które nie trafiły na BU i nie mają pojęcia o SLES, SLS i innych takich. Czytają tę etykietę i myślą, że kupują określony produkt, a tak naprawdę sprzedaje im się coś zupełnie innego, heh...
Bekah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując