Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ósmy styczeń!!!!! - polska służba zdrowia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-08-26, 14:48   #10
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: ósmy styczeń!!!!! - polska służba zdrowia

I BARDZO DOBRZE! choć przede wszystkim tę anginę powinna wyleczyć
Niestety, interniści w Polsce powinni ludziom robić podstawowe badania, bo wiadomo, jak niektórzy o siebie dbają. Mój kolega internista rutynowo np. bada kobietom piersi, węzły chłonne, pyta o wyniki cytologii (niektóre pacjentki dowiadują się, że w ogóle jest takie badanie, bo przecież do ginekologa to chodzą tylko babki w ciąży, i jak się okazuje, też nie zawsze), wszystkich pacjentów pyta się o stan uzębienia (ubytki to źródło zakażeń organizmu), ciśnienie, itp. Palaczy wysyła na spirometrię. I zdarzyło się, że babka, która przyszła z grypą wychodziła ze skierowaniem na mammografię, bo miała guz lub guzki w piersi. I oczywiście cała zdziwiona, a piersi to w życiu sobie nie badała.
Niestety, świadomość zdrowotna w Polsce pozostawia wiele do życzenia Mój kolega pracuje na wsi i to, co tam ludzie wyprawiają ze swoim zdrowiem, woła o pomstę do nieba. Zdarzało się, że był wzywany do pacjenta przez kogoś z rodziny, bo np. dziadek nie chciał fatygować lekarza twierdząc, że jest już stary i widocznie czas umierać.
To nie jest żaden folklor ani egzotyka. Mieszkanki miast żyją troszkę w innym świecie, ale wierzcie mi, że w zapadłych wioskach nikt się profilaktyką nie przejmuje. I oczywiście często najlepszą profilaktyką jest flaszka wódki, bo wiadomo, że "kto pije i poli, ten ni mo roboli".
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując