Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ósmy styczeń!!!!! - polska służba zdrowia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-08-27, 13:17   #30
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: ósmy styczeń!!!!! - polska służba zdrowia

A ja jestem ciekawa na jakiej podstawie ustala sie liste leków refundowanych...
Podobno rezygnuje się z refundowania lekow na choroby mniej pospolite?
Nie wiem co bym zrobiła gdyby nie było mnie stać na leki, które od czasu do czasu muszę zażyć. Wczorajsza porcja leków kosztowała mnie 54zł (dwie tabletki). I nie mam możliwości obejścia tego w żaden sposób - moja choroba nie nadaje się do leczenia szpitalnego (tam leki wliczone sa w pobyt)... Pewnie łatwiej by mi było, gdybym mogła zapłacić za prywatne leczenie i leki z tego co oddaje co miesiąc do zusu...
Ale z drugiej strony musimy zdac sobie sprawę że kwota odprowadzana do zusu, jest wykorzystywana także do leczenia innych - ciężkivch przypadków. Są zabiegi i operacje na które ludzi nie byłoby stać nawet gdyby prywatnie odkładali sobie skałdki zus-owskie na konto. Pewnie że większość osób nie wymaga aż tak drogiego leczenia i są oburzeni że płacą "za nic" ale pomyślmy, gdyby zdażył się nam wypadek albo komuś z naszej rodziny to pewnie wszyscy chcieliby aby do ich leczenia wykorzystane były najnowsze aparaty i leki. Taka jest zasada życia w społeczeństwie. A swoją drogą my nie odkładamy na naszą emeryturę, a płacimy za wypłaty dla dzisiejszych emerytów. W przyszłości nam będą ją wypłać ze składek, ktore odprowadzać będą nasze dzieci...
Jak sobie pomyślę że dzieki moim składkom można uratować czyjeś życie przeprowadzając za te pieniądze skomplikowaną operację to już tak bardzo nie żałuję tych pieniędzy i mam tylko nadzieję że ja ich nie będę musiała nigdy wykorzystać...
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując