Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-23, 20:33   #1386
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Z tego co zdążyłam wyczytac to filtry przy kwasach są potrzebne zeby nie nabawić sie przebarwień? Effaclar K jest mi znajomy od bardzo dawna, i zanim jeszcze wyczytałam na Biochemi ze nalezy sie filtrowac z kwaskami stosowałam Effaclar K zupełnie normlanie,jak każdy inny krem.Uzywałam go także rok temu w lato i opalałam sie spokojnie na nim, fakt ze nie opalam sie z filtrami mniejszymi niz spf 40..ale nie jest to bloker więc przebarwienia mogły powstac, no i zaliczyłam pare wizyt w solarium - a to wszystko przez to ze na opakowaniu nie ma najmniejjszej inf o filtrowaniu ani Pani w aptece nawet nie wspomniała o tym sprzedając mi go;-)Więc sądze, ze na świecie jest mnustwo kobiet ktore uzywaja Effaclar K jak kazdy inny krem i nie zwazaja na takie sprawy jak filtrowanie czy ograniczanie opalania itp. Tak więc o Effaclar K sie nie martwie ale ten Diacneal...chyb a moja kuracja poczeka jeszcze 3 tygodnie
Co do kremów i filtrów..ja sie nie dam przekonac juz za nic w świecie do stosowania czystych filtrów...przezyłam istny koszmar stosując je...najwyzej kupie ktorys z tych kremów ktory wymienilas lub poszykam czegos podobnego z filtrem 20-25...musi to starczyć
Przebarwienia są podstępne i mogą pojawić się dużo później, więc to, że nie ma ich teraz, wcale nie oznacza, że nie nabawisz się ich w przyszłości. solarium dzisiaj może powodować plamki za jakiś czas.
Co do babek w aptece - miałam to samo. Żadna nie wspomniała słowem o filtrach :-/

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Ja dostałam wrecz awersji do wysokich filtrów do twarzy na codzień...zdesperowana kiedyś po przeczytaniu na wizazu ze nalezy stoswac itd kupiłam az 2 opakowania Avenke 50 i Iwostinu 40...Zrobiłam pare podejść i szlag mnie trwaił...Moze i twarz była chroniona, ale za to stała sie lepem na wszelkiego rodzaju brudy...przyklejał sie do niej kurz, piasek i wszystkie "mikro brudy" które "latają" na codzień w około..nie wspomne o odruchowym wycieraniu twarzy reką i nanoszeniu bakteri. Chodziłam taka zdenerwowana i czułam tak duzy dyskomfort ze dla mnie takie filtrowanie mijało sie wogole z celem i niestety chyba pozostja mi tylko kremy z filtrem ok spf 20...a kit z tym, ze to za mało ja nie mam siły i jestem zbyt nerwowa aby znosić te skutki uboczne stosowania wysokich filtrów;-)

Mam Iwostin 40 i faktycznie trochę zawodzi. Bieli, świeci się niemiłosiernie i baaardzo nieestetycznie wygląda. Przymierzam się do LRP Fluide Extreme - podobno najlżejsze. Spróbuj Może to akurat ten jedyny


Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
ja używam avene 50+ i może nie jest aż tak źle jak opisujesz, ale świecę się po 2 godzinach już naprawde mocno i faktycznie łapy wędrują do twarzy. Jak to się przypudruje to ten puder i tak się waży, pudruję więcej i więcej i to wygląda coraz gorzej i gorzej
Boże, i to wszystko z własnej woli

a jeszcze wspomnę, że chyba i tak za mało tego filtra daję na twarz, bo staram się tak nie za dużo i nie za mało, a ile to jest 2 ml to nie mam zielonego pojęcia
Na plotkowym dziewczyny pisały, że te przepisowe 2 ml odeszły w niepamięć. Trzeba sobie po prostu wyliczyć ilość filtra odpowiednią dla swojej buźki. Najczęściej jest to 0,75 - 1 ml . Ja daję nieco ponad 0,5 ml na twarz,bo więcej po prostu nie mogę.

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Mi puderek nie pomaga nawet na przetłuszczona naturalnie cere a na filtr to juz wogole porazka była, robiła sie na niej plastyczna masa = filtr + puder. Dusiła i zanieczyszczała skore i nie wiem czy to takie zdrowe dla niej ;-)
2ml?...raz próbowałam nalozyc te 2ml i no ..hmm..nie udało mi sie więc uznałam ze trudno, lepsze mniejsze zło więc 1ml tez cos daale z 1ml bylo tak jak sama piszesz...a miałam tą lekka wersje avenki do cery mieszanej własnie Mieszana cera ogołnie nie nalezy do łatwych w pielegnacji cer a co dopiero jak musi dzwignąc jeszcze ta osłonke w postaci duzego filtra.
Teraz zakupie i przetestuje Hydraphase XL Legere, co prawda ma niski filtr ale trudno lepsze to niż nic.
Skombinuj miarkę z mazideł (ja mam tą właśnie 0,5 ml) i już bedziesz miała dokładne dane
Wiem jak jest , też marudzę, a jak mam zły dzień to mi się ryczeć aż chce przez ten filtr serio. Dlatego szukam najlżejszego jak to możliwe. Liczę właśnie na Antheliosy LRP.
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując