Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Białe plamki
Wątek: Białe plamki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-22, 00:38   #1
lacerta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2

Białe plamki


Witam. Nie wiem czy moje pytanie umieściłam w odpowiednim dziale ale liczę że uzyskam na nie odpowiedź. Około rok temu zauważyłam na ciele jasne (tzn duzo jaśniejsze niż moja skóra ogólnie) plamki. Jest ich niewiele bo 3-4 (w ubiegłym roku były 2, więc teraz jest ich już jakby wiecej) i są raczej niewielkie - wielkość opuszki kciuka. Plamki umiejscowione są na ramieniu, plecach i przy szyji i stają się one właściwie widoczne dopiero po opalaniu (w ich obrębie skóra jakby się nie opalała). Zaznaczam że nie korzystam z solarium. Od 5 lat stosuję antykoncepcję hormonalną a od dwóch jestem leczona też pramolanem i asentrą, sporadycznie biorę również zolpic ( bezsenność i nerwica natręctw) Wiem że zarówno pigułki antykoncepcyjne jak i niektóre antydepresanty mogą zawierać substancje fotouczulające. Czy to przez ich stosowanie powstały te plamki?? Jeśli nie to przez co?? No i najważniejsze: jak się ich pozbyć?? Dodam tylko że przerwanie stosowania leków nie wchodzi w rachubę niestety . Bardzo proszę o pomoc i fachową poradę. Pozdrawiam
lacerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując