Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Haft Krzyżykowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-01, 21:52   #21
Diana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Haft Krzyżykowy

Cytat:
Napisane przez bk110 Pokaż wiadomość
mnie tez ostatnio zainteresował haft
zaczęłam nawet próbować tylko mam kilka pytań
jak sobie radzić z pojedynczymi krzyzykami?
tak aby nie wychodziła nitka czyli jak najlepiej zakańczać
niech mi ktoś poradzi
no i jak najlepiej zaczynać?

Witaj.
Haftuję od kilku lat.Te pojedyńcze krzyżyki też są moją zmorą.Ja bym Ci poradziła,abyś wyszywala je na końcu.Wkoło takiego krzyżyka na pewno jest kilka innych,innego koloru.Wyhaftuj je najpierw,potem będziesz miała o co zaczepić ten jeden.I na pewno będzie równy.Poza tym,leśli będziesz wyszywać takie porozrzucane krzyżyki zużyjesz więcej nici.
Co do zaczynania i kończenia pracy, to na swoich błędach Ci radzę: zostaw sobie ok.1,5-2cm nitki i przytrzymaj ją palcem z tyłu robótki,wkłuj igłę w górę,zrób półkrzyżyk,wbij igłę do dołu, ponownie wbij igłę do góry (zaczynasz drugi półkrzyżyk lub kończysz krzyżyk).Przeciągając nitkę do góry przyciśnij ten wolny koniec nitką którą właśnie haftujesz.Zrób w ten sposób kilka krzyżyków za każdym razem "dociskając" tą początkową nitkę.Na pewno Ci nie wyjdzie spod spodu.Jak kończysz pracę,po wyszyciu ostatniego krzyżyka przeciągnij nitkę,którą haftujesz pod kilkoma nitkami z tyłu robótki i utnij.Nie trzeba robić supełków,które są wyczuwalne w dotyku a czasem nawet mogą uciekać okienkami kanwy.W ten sposób Twoja praca będzie też lepiej wyglądała.Mam nadziję,że Ci pomogłam.Pozdrawiam serdecznie.
Diana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując