Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - lepsza ochrona: Avene+podkład czy inny filtr
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-25, 20:57   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: lepsza ochrona: Avene+podkład czy inny filtr

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
O to szkoda. Ja tak tylko wywnioskowałam z tego powodu że ma Tinosorby tak jak Avenka, i dodatkowo parasol. Więc pomyślałam że jak się ten parasol zdestabilizuje tonic wielkiego. Źle myślałam
Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
niestety ochrona przed UV na pewno jest niższa jak Parsol się zdestabilizuje
Nie ma się czym przejmowac, sam Tinsorb da sobie radę.

Cytuję z MediWebu:http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl.php?id=1011
"Filtr Tinosorb S to substancja rozpuszczalna w tłuszczu.
Filtr Tinosorb M posiada niespotykaną właściwość, a mianowicie łączy on w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych, a to dzięki temu, że ma on postać mikronizowanego filtru chemicznego. Chroni przed promieniowaniem słonecznym działając w podwójny sposób. Z jednej strony dzięki mikronizowanej strukturze podobnie jak filtry mineralne rozprasza i odbija promienie słoneczne, z drugiej tak jak wszystkie filtry chemiczne pochłaniania energię światła słonecznego.
Tinosorb M to także substancja rozpuszczalna w tłuszczach, jednak dzięki małym rozmiarom czątesteczek (200 nm) ma zdolność rozpraszania się w wodnej fazie kosmetyku, dzięki temu sprawdza się zarówno w emulsjach typu o/w (olej w wodzie, w której cząsteczki tłuszczu zostały umieszczone wewnątrz cząteczek wody, dzięki temu emulsja ma lżejszą, typowo nawilżającą konsystencję) oraz emulsjach typu w/o ( woda w oleju, w której cząsteczki wody znajdują się wewnątrz oleju, dzięki temu ma ona charakter mocno natłuszczający suchą i wrażliwą cerę, minusem takiego typu emulsji jest to, że bardzo wolno się wchłaniają, pozostawiając tłustą warstewkę).
Oba typy filtrów charakteryzują się wysoką fotostabilnością. Dodatkowo użyte wspólnie z innymi filtrami podwyższają ich stabilność oraz skuteczność. Tak jest np w przypadku filtru Parsol 1789 (Avobenzone).
Mają one także zdolność podwyższania wartości faktora SPF zwłaszcza jeśli stosuje się je wspólnie z bardzo popularnym filtrem anty-UVB Octyl Methoxycinnamate. Dzięki temu mimo dodania do kosmetyku mniejszej ilości filtrów, nadal otrzymuje się wysoki stopień protekcji, a to z kolei pozwala produkować nietłuste preparaty ochronne o wysokich faktorach.
Filtry Tinosorb zostały dopuszczone do użytku w Europie w marcu 2001. Maksymalne stężenie tych filtrów w masie kosmetyku wynosi 10 %. Firma CIBA stara się obecnie o zaaprobowanie tych filtrów przez FDA (Food and Drug Administration) i dopuszczenie ich do użytku także w USA, póki co nie są one tam jeszcze stosowane, podobnie jak filtry z rodzaju Mexoryl.
Filtr Tinosorb M na polskim rynku spotkamy na przykład w produktach firm:
  • Laboratoria SVR- krem Hydracid C
  • Avene"
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując