Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-14, 07:44   #961
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę z poprzedniej strony :

Cały czas szukam jakiegoś dobrego, lekkiego, nawilżającego, niezapychającego (takie rzeczy to tylko w erze;P) kremu na noc.. Dlatego bardzo bym prosiła o poradę, czy w tych kremach jest coś interesującego?

Oriflame, Skindividual Night Cream (czy można go stosować w wieku 20 lat?)
aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Czy może lepszy byłby iwostin nawilżający (składu nie podaję, bo był analizowany )
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
Odradzam Daxa - nie dość że ma mnóstwo składników komodogennych, to jeszcze w zasadzie nic nie oferuje - brak jakichkolwiek składników, które miałyby włpywac na poprawę skóry.
W kremie Oriflame zaznaczyłam emolienty, które [ewentualnie] mogły by zapychać. Jest tam ciekawy składnik [na różowo], antyoksydant, pomaga usuwać przebarwienia. Nie podoba mi się konserwant [na czerwono], moze powodowac uczulenia.

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Czy moge prosic o przeanalizowanie skladu: Shiseido, Luminizing color Powder?

Skład: talc, mica, polymethyl methacrylate, trioctanoin, diisostearyl malate, zinc myristate, ethylparaben, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, parfum, tocopheryl acetate, tocopherol, auminum hydroxide, aluminum distearate, ci 77492, ci 77491, ci 77891, ci 77499, ci 77947.

Interesuje mnie glownie czy sa jakies skladniki kemadogenne lub niewskazane dla wrazliwej cery naczynkowej. Dziekuje bardzo!
Skłądniki któe mogłyby [ewentualnie] pozapychać - na czarno. Cera naczynkowa może nie tolerowac takiej ilość miki w produkcie [2 miejsce w składzie].

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
L_V baaardzo dziękuję Dam sobie z nim spokój. Dochodzę do wniosku, że kosmetyki Eveline są do niczego. Posiadasz ogromną wiedzę, więc może mogłabyś polecić podkład, który naprawdę warto kupić?
Szczerze mówiąc, to nie używam podkładów, i ciężko jest mi cokolwiek polecić. Okazyjnie, na wielkie wyjścia stosuję podkład La Roche Posay, Unifiance. Lubię i stosuję codziennie także ich korektory [np. żółty pod oczy].

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam prośbę o przeanalizowanie składu tak wychwalanego na Wizażu szamponu tataro-chmielowego firmy Barwa. Mam włosy rozjaśniane, suche na końcach i przetłuszczające się u nasady. Zawsze mi się elektryzowały a po tym szamponie na razie jest ok. Tylko zastanawiam się czy szampon za 2 zł może zrobić cokolwiek dobrego czy raczej przy dłuższym stosowaniu może im tylko zaszkodzić. Boję się tego trochę bo mam fioła na punksie swoich włosów i do tej pory używałam jedynie szamponów profesjonalnych ale skuszona recenzjami zakupiłam ten.
Ale do rzeczy:

Szampon tataro-chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych, Barwa ziołowa:

Aqua, sodium C12-15 Pareth 3-Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Peg 75 Lanolin, Sodium chloride, cocamidopropylamine Oxide, Hydrolized Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, 2- (4-tert Butulbenzyl)Propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090

Skład ciekawy: pochodne lanoliny, karatyna, dużo wyciągów roślinnych, łagodne detergenty. Nie wiem tylko czy włos będzie miękki po umyciu. DO składu nie można się przyczepić. Krótki i konkretny.

Z góry dziękuję.
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
mam problem, bo kupiłam niedawno krem redukujący blizny i zmiany potrądzikowe Care & Control Soraya i działa oczywiście nie to jest moim problemem a to, co w jego składzie siedzi takiego, że w krótkim czasie stan mojej skóry, blizn i przebarwień tak diametralnie się zmienił?

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Surcose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Cantella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydratoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene.
Otóz stan Twojej skóry może się zmienić, dzęki dużej zawartości wyciągu z centella asiatica - ta roślinka pobudza syntezę kolagenu w skórze. jest np. w Redermiku, produktach na rozstępy. Kurczę, bardzo fajny kremik, przyczepię się tylko 2óch składników [a co ] : DMDM Hydratoin, jakaś plaga na ten paskudny konserwant ostatnio oraz do Benzyl alkohol - teoretycznie może wysuszać i uczulać, chociaż w kremie jest skwalan, więc powinien on równoważyć te konserwanty.
Krem faktycznie powinien wygładzić ewentualne blizny, ale produkcja kolagenu to proces złożony i nie sądzę aby rezultaty były widoczne w przeciągu kilku dni.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora