Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-16, 10:03   #974
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Drogie Specjalistki, zakupiłam za całe 5 zł odżywkę do włosów w sprayu.

Producent twierdzi, że zawiera mleczne proteiny, prowitaminę b5. Zadaniem odżywki jest odżywienie i ułatwienie rozczesywania włosów. Chciałabym dowiedzieć się czy istotnie jest to wartościowy produkt i czy nie obciąży nadmiernie cienkich włosów podatnych na plątanie.

Pro Sport Kids - odżywka w sprayu. Producent Bio Cosmetics Sweden. 200 ml, cena 5 zł
Aqua
Dioleoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate
Polyquartenium-44
Carnauba
Lauryl Polyglucose
Urea
Lactic Acid
Sorbitiol
Glycerin
Hydrolized Wheat Protein
Allatoin
Propylene Glycol
Dimethicone
PEG-20 Glyceryl Laurate
Panthenol
Hydrolized Milk protein
Citric Acid
Phenoxyethanol
Methylparaben
Diazolidinyl Urea
Odzywka faktycznie pozwoli zapanowac nad niesfornymi wlosami,jej baza jest skladnik w samej czolowce skladu,ktory odpowiada za to by wlosy sie nie elektryzowaly,nie plataly-ma dodac im polysku i chyba jednoczesnie zwiekszyc objetosc

Na czerwono konserwant,ktory moze uczulac ale z drugiej strony jest na samym koncu.

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Kupilam filtr ziaji sopotsun spf 30. Stal sobie ostatni na polce weic wzielam i teraz naszly mnie watpliwosci co do jego fotostabilnosci... Jeszcze prosze o analize pod katem zapychania.

sklad:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, dicaprylic ether, glycerin, isopropyl myristate, glyceryl stearate citrate, 4-methylbenzylidene camphor, cyclomethicone, dimethiconol, gliceryl stearate, pelvetia canaliculata extract, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, polyacrylamide, C13-14 isoparafin, laureth-7, stearyl alcohol, propylene glicol, diazolidinyl urea, methylparben, propylparben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, limonete, linalool, benzyl benzoate, geraniol, triethanolamine
Kosmetyk nie jest fotostabilny,na dodatek dosc wysoko w skladzie jest polyacrylamide i jak dla mnie to odpada ten filtr.Na czarno potencjalny zapychacz,na granatowo konserwant ktory potrafi uczulac.


Cytat:
Napisane przez joana67 Pokaż wiadomość
Od jakiegos czasu stosuje kosmetyki EUCERIN serie do cery wrazliwej,likfidujacej zaczerwienienia.Jestem wprost zachwycona ich dzialaniem.Chcialabym prosic o przetestowanie skladu tych kosmetykow,aby dowiedziec sie co zawieraja takiego,ze sa idealne dla mojej cery(naczynkowej,suchej,z aczerwienionej,wrazliwej, z podejrzeniami o tradzik rozowaty i sklonnej do zapychania).

Krem na dzien EUCERIN:


Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii, Lauroyl Lysine, Squalane, Alcohol Denat., Sorbitan Stearate, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Magnesiu m Aluminum Silicate, Glycyrrhiza Inflata, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Iodopropynyl Butylcarbamate, BHT, CI 77288, CI 77289, CI 77007

Krem na noc EUCERIN:

Aqua, Glycerin, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Octyldodecanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Squalane, Tapioca Starch, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Myristate, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Glycyrrhiza Inflata, Phenoxyethanol, Sodium Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate.

Krem oczyszczajacy do demakijazu EUCERIN:

Aqua, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetyl Alcohol, Biosaccharide Gum-1, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbomer, Arginine Hydrochloride, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin

Tak na szybko,na czerwono to konserwanty,ktorych zdecydowanie polecam unikac a szczegolnie wrazliwcom;alkohol denat juz wogole dyskwalifikuje dla mnie kosmetyk jezeli ma byc dla wrazliwca i naczynkowca-chociaz z drugiej strony jest wrzucony w dalszej czesci skladu;
Butyrospermum Parki-maslo shea,moze byc zapychaczem ale nie musi,wszystko zalezy od tolerancji Twojej cery,sama bardzo kosmetyki w ktorych wystepuje.
Myristyl Myristate to takze potencjalny zapychacz ale nie dla kazdego

Ogolnie ta seria kosmetykow to jakby zmodyfikwane SVR-przejrze pozniej na spokojnie sklady bo teraz jestem teraz tylko na chwile.
Mam nadzieje,ze cierpliwie poczekacie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora